W przyszłym roku nadejdzie aktualizacja Lollipopa

Google nie zasypuje gruszek w popiele i ostro zabrało się do pracy. Aktualizacja do Lollipop prawdopodobnie pojawi się już na początku przyszłego roku, choć na wielu sprzętach nie ma nawet jeszcze jej podstawowej wersji.

loli 750x300

Użytkownicy Nexusa 5 powinni mieć już możliwość ściągnięcia najnowszej wersji Lollipopa, czyli 5.0.1. Sama wersja 5.0 nie ustrzegła się wpadek, warto wspomnieć chociażby problemy z baterią czy połączeniem z siecią przez Wi-Fi. Aktualizacja powinna je naprawić, ale to nie wszystko co czeka ludzi lubujących się w zielonym ludziku.

W dużej mierze, aktualizacja będzie poprawiała błędy, które wskazali użytkownicy. Ponownie pojawić ma się tryb cichy, który z niewiadomych przyczyn nie działał przy ściszaniu słuchawki ani przy wciskaniu przycisku Power. Poprawie mają ulec też rzeczy związane ze stabilnością OS’a, czyli m.in. zarządzanie pamięcią RAM czy działaniem aplikacji. Również wydajność baterii ma ulec poprawieniu. Przy aktualizacji, a nie stawianiu Lollipopa na „suchym” sprzęcie, pojawiał się problem ze zbyt szybkim zużywaniem zasobów baterii, a wielu użytkowników chciało wręcz powrócić do starszej wersji oprogramowania.

Mają zniknąć również problemy z centrum powiadomień, połączeniami bezprzewodowymi, a także z samym dźwiękiem. Dodatkowo zmodyfikowana zostanie paleta kolorów Material Design. Jak widać, Lollipop nie ustrzegł się problemów, ale przy nowych rozwiązaniach, można się było tego spodziewać. Należy mieć tylko nadzieję, że tym razem nie pojawią się nowe problemy, a „lizaczek” będzie działał bez problemu. Aktualizacja pojawić ma się w lutym 2015 roku.

Źródło

fot: jw

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...