Pixel 3a

Wadliwe smartfony Pixel 3a to kłopotliwy problem Google

Niestety, Pixel 3a w założeniach mający zyskać miano króla średniej półki, boryka się z wadami. Nie są to niestety drobnostki, a problemy w dotkliwy sposób oddziałujące na przyjemność korzystania z urządzenia. Co na to Google?

Pixel 3a
fot. Google

Błędy oprogramowania, wady sprzętu czy inne „potknięcia” zdarzają się w zasadzie każdemu producentowi elektroniki użytkowej. To naturalne, jednak w przypadku niektórych smartfonów, szczególnie tych, które w teorii powinny być naprawdę dopracowane, sytuacje takie nie powinny mieć miejsca. Niestety… mają, czego kolejnym dowodem są wady Pixeli 3a oraz 3a XL.

Wadliwy Pixel 3a, czyli Google nie uczy się na błędach

Pierwsze smartfony z serii Pixel, podobnie jak ich druga generacja, nie były idealne. W zasadzie mimo świetnego wsparcia i bardzo responsywnego i stabilnego systemu sprzęt potrafił sprawiać problemy. Trzecia odsłona również nie miała w tym względzie szczęścia, ale co z jej lżejszą wersją z dopiskiem „a” w nazwie?

Okazje się, że gigant z Mountain View nie uczy się na błędach i po raz kolejny pokazuje, że niedopracowanie może dotyczyć nawet produktów „wzorcowych”. Przypominam, że seria Pixel, podobnie jak niegdyś referencyjna linia Nexus, miały stanowić wzór dla producentów sprzętu z elektroniką.

Najnowsze smartfony Pixel 3a oraz 3a XL potrafią wyłączać się najmniej oczekiwanych momentach i fakt ten zgłasza coraz większa liczba użytkowników. To realny problem, który mam nadzieje, jest spowodowany jedynie kwestią oprogramowania i Google poradzi sobie z nim poprzez aktualizację Androida. Niestety, mamy również drugi problem, a w zasadzie wadę. Tutaj jedynym sensownym rozwiązaniem jest oddanie urządzenia do naprawy w ramach gwarancji

Otóż w smartfonie pojawiają się nieestetyczne, a nawet nierówne rozmieszczenie otworów przy złączach. Niby drobnostka, ale dla osób ceniących jakość wykonania może być to irytujące. Przykre jest to, że mimo wcześniejszych problemów, Google nie stanęło na wysokości zadania i nie stworzyło sprzętu, który byłby pozbawiony podobnych wad.

Nowe smartfony z Androidem znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Phone Arena

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....