Walka pomiędzy iOS’em i Androidem wciąż trwa

Jednym z głównych czynników wpływających na komfort użytkowania smartfonu jest jego system operacyjny. Najpopularniejszą platformą jest Android oraz iOS. Od kilku lat trwa już walka, który OS jest lepszy. Czy coś w tej sprawie się zmieniło?

iosvsandroid

Android już na starcie ma przewagę, ponieważ jest dostępny na urządzeniach wielu producentów. Apple natomiast ma monopol na swój system, co powoduje, że jest on w pewien sposób unikatowy. W obu przypadkach dużym problemem są aktualizacje. Jak na iOS’a są aktualizowane trzy ostatnie modele smartfonów, tak w przypadku Androida wszystko zależy od producenta urządzenia. Trzeba pamiętać, że wgrywając najnowszy soft z logiem nagryzionego jabłka na starsze iPhone’y może to nie wyjść na dobre. Użytkownicy skarżą się, na słabą optymalizację względem starych aparatów. Oczywiście nie każdemu musi się podobać obsługa iTunes, w przypadku platformy Google’a podłączenie telefonu do komputera jest prostsze. Jednak najważniejszym problemem przy zakupie smartfonu z danym systemem była cena. Teraz to się zdecydowanie zmieniło. Za te same pieniądze kupimy flagową słuchawkę od Apple, jak i od jakiegokolwiek innego producenta tuż po premierze. Z tym że smartfony oparte o Androida tracą o wiele szybciej na wartości, niż te działające na iOS’ie. Z dostępnością aplikacji nie ma problemu w obu przypadkach, cały czas sklepy są rozbudowywane. Wielu chińskich producentów upodabnia swoje aneroidowe nakładki do wyglądu systemy Apple, jest to swego rodzaju zachęcenie. W tej chwili najnowsze odsłony tych platform działają bardzo płynnie i nie można się przyczepić do ich pracy.

Który system jest lepszy? Nie można tego jednoznacznie określić. To zależy od upodobań użytkownika i od tego, które funkcje są dla niego istotne. Z pewnością różnica cenowa się znacznie pomniejszyła, co wpłynęło na korzyść dla Apple. 

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...