Alivia 750x300 1

Wojna z rakiem, czyli spot od którego nie możesz się oderwać

Po raz pierwszy od dawna nie przewinąłem ani nie wyciszyłem reklamy, która wyskoczyła mi na YouTube. Nie dlatego, że nie mogłem, ale dlatego, że nie chciałem.

Alivia 750x300 1

W pierwszej chwili pomyślałem, że lecący spot jest zapowiedzią kolejnej gry on-line, której głównym zadaniem będzie wyciąganie od użytkowników kolejnych złotówek. Bo oto widzimy kobietę, która biegnąc przez futurystycznie wyglądający teren, strzela do potwora. Amunicja szybko się kończy, a przed oczami pokazuje się nam fabrykę, gdzie produkowane są naboje. Wybijane z pięciozłotówek.

Coś w tej animacji nie pasowało. Postanowiłem obejrzeć całość i nie żałuje. Co więcej, chyba wiem, komu przekażę 1% swojego podatku. Filmy wypuściła ALIVIA Fundacja Onkologiczna, a wszystko co oglądamy ma odzwierciedlać walkę, z którą muszą się zmierzyć chorzy na raka. Bohaterka nie walczy z wyimaginowanym stworem, ale personifikacją tego, co znajduje się wewnątrz niej. Żeby walka była wyrównana, potrzebuje pieniędzy.

http://www.youtube.com/watch?v=pKnoavK9ctc

Film nie jest pierwszą próbą pokazania choroby, w której nowe technologie mają coś do powiedzenia. Jednym z przykładów był przecież „That Dragon, Cancer”, gra która powstała by uhonorować życie dziecka, które walkę z rakiem przegrało. Wzruszająca historia to mało powiedziane, ale ALIVIA uderza w inne struny. Tak skonstruowanym spotem nie dotrze do młodego odbiorcy, który nastawiony jest na rozrywkę. Za nią płacą zazwyczaj rodzice i trudno uwierzyć, że przekonają ich, by oddać 1% na organizację. Choć mam nadzieję, że jestem w błędzie.

Kampania społeczna działa na wyobraźnię, a dla kogoś, kto zagrywał się w pierwszych grach wypuszczanych na PC-ta czy konsole, film ma zupełnie inny wydźwięk. To rzecz wywołująca w widzu motywację, by spojrzeć dalej i walczyć z przeciwnościami. Całość powstała przy pomocy m.in. Platige Image (postprodukcja), Juice (studio dźwiękowe), a produkcją zajęło się DOBRO.

Źródło: ALIVIA
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...