Nowa konsola indieGO!, czyli ciekawy projekt crowdfundingowy

Czy marzyliście, by mieć wszystkie najpopularniejsze platformy do gier, które lata świetności mają już za sobą? Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na trzymanie takiej ilości sprzętu w mieszkaniu. A co, gdyby okazało się, że to wszystko można mieć w jednym urządzeniu? IndieGO! to projekt, który pozwoli Wam zaoszczędzić miejsce i pieniądze, a dzięki niemu zagracie w ulubione gry z przeszłości.

IndieGO! jest projektem na crowdfundingowej platformie Kickstarter, za który odpowiedzialny jest ARES  Computer Pascala Papary. Konsola pozwala na emulację tytułów z NESa, SNESa, Nintendo 64, Game Boy’a, Segi Master System, Segi Genesis/Mega Drive, Segi Saturn, Segi CD, Segi Game Gear, PSX, Neo Geo, MAME, Amigi CD32, TurboGrafx-16/PC Engine, Atari 2600 i innych, a także PC. Jeśli ktoś ceni sobie możliwość włożenia do napędu oryginalnej płyty z grą, to będzie mógł to zrobić, dzięki napędowi DVD-RW. To doskonała okazja do odkurzenia tytułów z PSX czy Amigi CD32, które zalegają nam w szufladach.  

Do konsoli można podłączyć dowolny kontroler na USB, a dzięki adapterowi USB istnieje możliwość, by używać oryginalnego pada, np. od konsoli SNES. Takie rozwiązanie powinno spodobać się miłośnikom konkretnych platform, bo przecież przyjemnie się gra mając w dłoniach kontroler od ulubionej konsoli.

Co ciekawe, konsola indieGO! posłuży nam również za mały komputer. Korzystając z urządzenia mamy bowiem do wyboru trzy systemy operacyjne: indieGO!-OS, AEROS i Android. AEROS może być używany na mikrokomputerach takich jak Raspberry Pi i Odroid.

http://www.youtube.com/watch?v=3z8vWBPiq6Y

Decydując się na zakup mamy do wyboru zestaw podstawowy, który zawiera: konsolę indieGO! opartą na chipsecie Raspberry Pi2 oraz pad (SNES/PSX), a w opcji droższej dostajemy konsolę wspieraną przez Odroid XU4.

Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę ciekawie, a mnogość platform, które możemy emulować, powinna przysporzyć konsoli rzesze oddanych fanów. 

 

Źródło: Kickstarter 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...