Wciskanie Windows 10 na siłę

Nie chcesz upgrade’ować swoich okienek do „dziesiątki?”. Nieważne! Będziemy ci taką możliwość oferować i o niej przypominać, aż do obrzydzenia, może w końcu na to pójdziesz…

Wokół Windows 10 zaczyna się wytwarzać momentami dość przykra sytuacja. Na dniach pojawiło się nowe „uaktualnienie” (pierwsze tego typu radośnie „wybiegło” w świat w kwietniu) dla posiadaczy Windows 7, 8 i 8.1 mające na celu zapewnić im upgrade do „dziesiątki” – co bynajmniej nie jest podane wprost, w momencie gdy się godzimy na ową łatkę. Po zainstalowaniu  czeka nas bardzo wątpliwa rozkosz konieczności ciągłego, codziennego, namolnego zamykania okienek namawiających nas na przejście na nowy system. Cóż, jeśli nie można zdobyć kogoś szturmem, może należy wytrwałością? A jeśli i to nie wyjdzie – bądźmy po prostu upierdliwi, może wymęczymy w końcu obiekt „zalotów”.

Osobiście uważam, że stosowanie tego typu praktyk jest karygodne i oznacza totalny brak szacunku dla klienta. Z drugiej strony bawi mnie to – przecież to wielki Microsoft, a swego nowego Windowsa wychwala pod niebiosa, skoro to taki dobry produkt, dlaczego są stosowane tego rodzaju zagrywki? Trudno się oprzeć wrażeniu mocnej niepewności i zwyczajnego lęku, jaki musi panować w kierownictwie korporacji z Redmond co do powodzenia nowego systemu, jeśli ludzie na najwyższych szczeblach firmy decydują się na takie praktyki. „Ósemka”, ku chyba wielkiemu zdziwieniu Microsoftu, była jednoznacznie jego porażką, jej udział w rynku jest rażąco mały i to nawet biorąc pod uwagę, że część jej posiadaczy musiała się na nią zdecydować niezależnie od swej woli, kupując nowy sprzęt. Ludzie zwyczajnie nie lubią nowych okienek. Ciekawe jak będzie z „dziesiątką”. Wielkie okołopremierowe show w necie rozpocznie się już 29 lipca. Ktoś się będzie wkurzał, ktoś będzie szczerze wychwalał, zobaczymy, jak się głosy rozłożą. Nic nie jest w tej kwestii jeszcze pewne, jedynie to, że wakacje na pewno będą pod tym względem ciekawsze niż zazwyczaj.

Źródło: Microsoft.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...