Wypadki, krew i rozkoszne zwierzaki – Youtube Newswire

Youtube ruszyło na dniach z nowym kanałem o nazwie Newswire, mającym umożliwić ludziom zamieszczanie nagrań z budzących emocje i zainteresowanie zdarzeń, których często doświadczyli zupełnie przypadkowo jako świadkowie.

Kamery i aparaty fotograficzne są wszędzie i – z wyjątkiem najstarszych pokoleń (też całkiem przyzwoicie sobie radzących) – każdy umie z łatwością z nich korzystać. Co więcej ludzie posługują się nimi bardzo chętnie, nagrywając co się da. Czasem są to rzeczy ekscytujące, a czasem chce się wykrzyknąć „co na Boga mnie obchodzi trzecia zjadana przez Ciebie kanapka w fast foodzie?!”. Jakkolwiek wartościowe lub bezwartościowe by nie było to, co się czasem nagrywa, cały trend wykształcił w ludziach całkiem interesujący odruch, cenny zwłaszcza w dziennikarskim fachu – jedną z pierwszych myśli, która się pojawia w głowach poszczególnych osób, gdy widzą coś ciekawego, jest „czy warto to nagrać i wrzucić do sieci?”. Pozytywnym efektem tego są liczne i cenne zapisy z wielu zdarzeń, pozwalające nam niejednokrotnie lepiej zrozumieć, co się właściwie stało (a przede wszystkim: jak zaszło). Stymuluje to też wyobraźnię wielu ludzi, którzy widząc jak łatwo może dojść do groźnego zdarzenia, stają się uważniejsi i bardziej świadomi kwestii związanych z bezpieczeństwem (przynajmniej niektórzy).

Relacje z tego typu zdarzeń są bardzo chętnie oglądane przez wielu ludzi, nie brak kanałów skupiających się w dużej mierze bądź wręcz w całości na tym. Nic dziwnego, że i największy portal z filmikami postanowił wykroić i sobie solidniejszy „kawałek tortu” w tym segmencie. Pomysł na Newswire wyrósł z sukcesu konkurencyjnych portali/kanałów tego typu, takich jak Periscope czy Meerkat i mimo że sam zasięg Youtube mógłby być gwarancją jego powodzenia, jego twórcy ryzykownie postawili na to, żeby się wyróżniał na tle innych. Zapewnia mu to fakt, iż wszystkie przesyłane materiały będą przed publikacją weryfikowane i potwierdzane przez zatrudnioną do tego firmę zewnętrzną Storyful. Ruch co najmniej ryzykowny, ponieważ na pewno odczuwalnie wydłuży czas pojawienia się nagrania ze zdarzenia, a siłą mediów zajmujących się tego typu dostarczaniem informacji w dużej mierze jest szybkość – tutaj dla wyników bardzo liczy się to, kto jest pierwszy. Niemniej z drugiej strony bardzo wysoka wiarygodność materiałów (o ile tak naprawdę będzie) może w oczach wielu ludzi okazać się dużym atutem. Ciekawe czy Newswire uda się odnieść sukces…

Źródło: Youtube.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...