Wersja Google Edition bez aktualizacji od Google?

Osoby planujące zakup HTC One lub Samsung Galaxy S4 w wersji Google Edition, powinni jeszcze raz przemyśleć sprawę. Mimo, że urządzenia będą dostępne w Google Play, za aktualizacje odpowiada producent.

GoogleEDIttt750x300

Do niedawna chcąc posiadać smartfon z czystym Androidem, byliśmy skazani na urządzenia z linii NEXUS. Te, ponadto miały zapewnioną aktualizacje prosto od Google, co gwarantowało szybki update, który pojawiał się na telefonie kilka godzin po oficjalnej prezentacji.

Informacja o wydaniu flagowców HTC oraz Samsunga w wersji Google Editon obiegła świat, a w sieci można było zaobserwować swojego rodzaju euforię. To naturalne, w końcu będzie większy wybór słuchawek posiadających czystą wersje Androida oraz szybkie aktualizacje. Niestety, okazało się, że oprogramowanie i tak będzie modyfikowane przez wcześniej wymienionych producentów.

 Wszystko za sprawą dodatków, których nie może przecież zabraknąć w Topowych urządzeniach. Tym sposobem możemy zapomnieć o szybkich aktualizacjach, a te miały być główną zaletą wersji Google Edition. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że właściciele Androida będą wywierać nacisk na HTC oraz Samsunga w kwestii terminów wydania zmodyfikowanych wersji oprogramowania.

Źródło: Anandtech.com

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...