Wersje cyfrowe, czy edycje pudełkowe…

Wielu mówi, że w obecnych czasach gry w pudełkach kupują wyłącznie kolekcjonerzy. Jak sytuacja przedstawia się w naszym pięknym kraju postanowił sprawdzić Techland.

Według badań przeprowadzonych przez magazyn PCR dotyczących sprzedaży gier  w wersji cyfrowej i pudełkowej na PC przeszło 92 procent ludności na świecie wybiera gry z dystrybucji cyfrowej. Wyniki kogoś zaskoczyły? Zarówno za wersją cyfrową, jak i pudełkową przemawia wiele plusów. Należy, jednak pamiętać, iż oba sposoby sprzedaży mają także swoje wady.

Tematem zainteresowała się firma Techland i postanowiła sprawdzić, jakie zdanie, w tej materii maja nasi rodacy. Badania objęły grupę 1000 osób udzielających odpowiedzi online. Zainteresowanie tematem przekroczyło najśmielsze oczekiwania ankieterów. Zaledwie w 2 godziny napłynęło przeszło 500 zgłoszeń co dało zaczątek burzliwej dyskusji w rozważanym temacie.

Ponad 82% respondentów woli wydania pudełkowe. W opozycji stoi 19,8% graczy preferujących wersje cyfrowe. Jak możemy zauważyć proporcje są znaczne. Pytanie brzmi, czy powyższe informacje wykorzystają, w jakiś sposób rodzimi wydawcy gier wideo.

Ze szczegółowymi wynikami badań zapoznać się możecie na poniższej infografice:

Źródło: Techland

 
 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...