windowsthresholdimg

Darmowa aktualizacja do Windows 9? Tego dowiemy się już jutro

Podczas jutrzejszej konferencji Microsoft’u najprawdopodobniej zostanie pokazana wczesna wersja nadchodzącego systemu Windows. Tymczasem już dziś wiadomo, że aktualizacja do 9-tki (ostateczna nazwa nie jest znana) będzie dla sporej części użytkowników darmowa.

windowsthresholdimg

Już jutro w San Francisco odbędzie się ewent, którego tematem przewodnim będzie szeroko pojęty Windows. Co ciekawe, Microsoft nie zamierza udostępniać streamingu z wydarzenia, a co za tym idzie nowości poznają jedynie media zaproszone na wydarzenie. Jest jednak niemal pewne to, że dziennikarze podzielą się z resztą świata wiedzą zdobytą na konferencji.

Swoją drogą o W9 wiadomo już całkiem sporo, o czym przeczytacie w dalszej części wpisu. Tymczasem miłym zaskoczeniem okazuje się wczorajsza wypowiedź Andreas’a Diantoro, szefa indonezyjskiego oddziału Microsoftu, z której wynika, że obecni użytkownicy systemów Windows 8.X otrzymają bezpłatny update do nowszej wersji systemu. Czy tak się stanie? Możliwe, że odpowiedź na to pytanie poznamy już jutro.

Sprawdźmy, co pojawi się w najnowszej odsłonie okienek:

– Cortana, asystentka głosowa znana z Windows Phone 8 zagości na komputerach osobistych

– Centrum Powiadomień – od teraz nie przegapimy już żadnych zdarzeń

– Wirtualne pulpity – ciekawy sposób zwiększenia powierzchni roboczej w Windowsie. Rozwiązanie znane doskonale użytkownikom większości linux’owych dystrybucji.

– Menu Start w nowej odsłonie – głos społeczności „żądającej” powrotu usuniętego elementu poskutkował i Microsoftu w Windows 9 ponownie wprowadzi Menu Start (odświeżone).

Jak widać powyżej aktualizacja poza szeregiem drobnych zmian i usprawnień, o których dowiemy się z czasem, wprowadza naprawdę ciekawe funkcjonalności. Jeśli słowa Diantoro okażą się prawdą i update będzie darmowy dla userów Windows’a 8 może być naprawdę ciekawie.

Pozostaje jednak pytanie, co z XP, Vistą oraz 7-ką. Jak myślicie?

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

6485 More posts in News category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...