Wideo offline FB

Wideo offline? Nowa funkcja Facebooka to strzał w dziesiątkę

Zuckerberg wprowadza do Facebooka niezwykle przydatną opcję, którą docenią przede wszystkim osoby ze skromnym pakietem na transfer danych. Poznajcie wideo offline.

Wideo offline FB

Choć oferty operatorów komórkowych obfitują dziś w bogate pakiety na transfer danych, cenne gigabajty dalej pozostają towarem, którego brakuje. Typowe przeglądanie sieci to jednak nic w porównaniu z odtwarzaniem wideo poprzez łącze 3G tudzież LTE. Licznik danych potrafi wtedy pędzić jak oszalały, przez co w stosunkowo niedługim czasie stracimy cały pakiet. Owszem możemy wykupić (nie zawsze) kolejny, ale to nie załatwia sprawy i co ważne – kosztuje. Cóż więc mają począć miłośnicy materiałów wideo? Jest pewien sposób.

Wideo offline i Faceboook?

Zgadza się – niebieski portal społecznościowy postanowił pójść na rękę uboższym użytkownikom, ceniącym funkcje wideo. Od teraz mogą oni zapisywać wspomniane filmy w pamięci urządzenia przenośnego (smartfona z Androidem), po to, aby następnie odtworzyć je bez potrzeby połączenia z siecią. Rozwiązanie dobrze znane i cenione. Nie mniej jednak na Facebooku go brakowało. Na szczęście to już za nami… chyba.

Wideo offline FB

Dlaczego nie jest to pewne? Cóż, Zuckerberg przyzwyczaił nas do tego, że nowe opcje wprowadza do małej grupy użytkowników i sprawdza ich reakcję. To właśnie od nich zależy czy funkcja trafi do wszystkich. Tak właśnie dzieje się z opisywanym ficzerem, który wylądował w najnowszej wersji testowej aplikacji Facebook dla systemu Android. W teorii wideo offline powinno trafić do reszty już niebawem, jednak ja mam co do tego wątpliwości. Pozostaje mieć nadzieję, że moje obawy okażą się bezpodstawne. Choć sam korzystam z całkiem pokaźnego pakietu danych z chęcią „przytuliłbym” możliwość zapisywania materiałów „na później”

Źródło: Facebook, hyperfinemedia.

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...