You are here
Wiedźmin 3: Dziki Gon już na półce sklepowej? News 

Wiedźmin 3: Dziki Gon już na półce sklepowej?

Premiera nowego wiedźmina ma miejsce dopiero 19 maja, zarówno polska jak i światowa. Czy aby na pewno? Wczoraj widzieliśmy pudełka wersji X1 przynajmniej w programie Clueless Gamer – dziś możemy je zobaczyć w rękach graczy.


Słynny przypadek The Order 1886, które wyciekło w całości w postaci streama na YT parę dni przed premierą gry i tym razem nie jest odosobniony. Właśnie dołączył do niego Wiedźmin, który najwyraźniej jest już ogrywany w Emiratach Arabskich (!). Obecnie CD Projekt ogłosił, że jakiekolwiek udostępnienie gameplayu, bądź zawartości gry będzie równe naruszeniu embargo. Jednak nie znaczy to, że gracze nie mogą odpalić gry, ponieważ wyciekła wersja konsolowa, która nie wymaga klucza do uruchomienia. Mimo zakazów pojawiło się już parę streamów z twitcha, które CD Projekt zdążył już zdjąć. Wszyscy wiemy, że to szkodliwy przebieg zdarzeń dla gry, ale też widocznie gracze nie mogą się doczekać.

Przypadki kiedy gra zostaje udostępniona wcześniej przez jakiś sklep bądź sieć sklepów zdarzają się rzadko; można wspomnieć chociażby GTAV, The Order czy właśnie obecnie Wiedźmina. Te tytuły charakteryzują się tym, że gracze bardzo niecierpliwie na nie czekają – to wyraźne hity, na które czasami musimy czekać latami, a więc próby zdobycia gry chociaż tydzień przed innymi to naturalne zjawisko. Do tego pomaga zjawisko zwane „Hype Train” czyli agresywna kampania marketingowa czasem tworzona nawet wewnątrz społeczności graczy, tak aby zapewnić maksymalne zainteresowanie przed premierą. Dziwi jednak, że gra jest już gotowa do sprzedaży, a CD Projekt obstaje przy premierze 19.

Źródło: forum CDProjekt, Neogaf

My jeszcze nie sprzedajemy fizycznych kopii  gry, ale 19 maja będziemy, więc zapraszamy do naszego sklepu 🙂

Related posts

Leave a Comment