Wiedźmin 3 zapewnił sukces finansowy firmie CD Projekt

„CD Projekt” biorąc przykład z innych przedsiębiorstw notowanych na giełdzie, opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku. W okresie 1 stycznia – 31 marca grupa wypracowała 87 milionów złotych przychodów ze sprzedaży i 32,6 milionów złotych zysku netto. W głównej mierze za taki stan rzeczy odpowiada sukces najnowszej części przygód Geralta z Rivii oraz dodatku „Serca z kamienia”.

Witcher 3 Blood and Wine Slide

Firma „CD Projekt” opublikowała raport na temat wyników finansowych za pierwszy kwartał 2016 roku (1 stycznia – 31 marca). Grupa ponownie odnotowała znakomity wynik, wypracowując 87 milionów złotych przychodu i 32,6 miliona złotych zysku netto. Wypracowany wynik netto za ostatni kwartał okazał się wyższy niż roczne wyniki firmy w latach poprzedzających premierę „Wiedźmina 3”.

Wyniki finansowe w ostatnich kwartałach świadczą o tym, że premiera „Wiedźmina” wyniosła nas na zupełnie nowy poziom działalności. Pierwszy kwartał tego roku jest trzecim z rzędu po premierze kwartałem utrzymującej się wysokiej sprzedaży Wiedźmina i rekordowych wyników Grupy – komentuje Piotr Nielubowicz, Wiceprezes „CD Projekt” ds. finansowych.

Witcher 3 Blood and Wine screen

Na dobrą kondycję spółki miał wpływ „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, który stale cieszy się niesłabnącą popularnością oraz wydany 15 października ubiegłego roku dodatek DLC – „Serca z kamienia”. Na koniec miesiąca (31 maja 2016 r.) zaplanowano kolejną, już ostatnią dużą zawartość dodatkową – „Krew i Wino”, co wpłynie na wydłużenie żywotności tytułu oraz zwiększy dochody ze sprzedaży polskiego hitu. Aby unaocznić jak duże znaczenie na działalność „CD Projektu” mają osiągnięte przychody ze sprzedaży najnowszej części przygód Geralta z Rivii, wystarczy wspomnieć, iż 68,1 z 87 milionów złotych wypracowanych wpływów firma zawdzięcza studiu „CD Projekt RED”.

Dobre gry RPG sprzedają się latami, a my potrafimy animować tę sprzedaż, tak aby podtrzymać zainteresowanie graczy. 10 maja ogłosiliśmy start przedsprzedaży drugiego dodatku – „Krew i Wino”, którego premiera odbędzie się 31 maja, czyli za niecałe 3 tygodnie. Liczymy, że gracze, tak jak dziennikarze branżowi, przyjmą go bardzo dobrze – powiedział Adam Kiciński, Prezes „CD Projekt”.

Witcher 3 Blood and Wine screen 1

Jak wspomniałem wcześniej, DLC „Krew i Wino” swoją premierę będzie miało 31 maja, tego roku i wydane zostanie na następujące platformy sprzętowe: „PC”, „PlayStation 4” oraz „Xbox One”. Dodatkową zawartość w naszym kraju będzie można nabyć w pudełkowej wersji (wyłącznie na „PC” i „PS4”) w ramach „Edycji Limitowanej”, w skład której wejdą:

 • Kod na rozszerzenie;

 • Poradnik do „Gwinta”;

 • Dwie nowe talie do rzeczonej karcianki;

 • Żetony do gry;

 • Kolekcjonerskie pudełko.

Wydanie to wycenione zostało na nieco ponad 100 złotych.

Udostępnione przez studio dzienniki developerskie rzucają nieco światła na temat tego, jakich atrakcji możemy się spodziewać w ostatnim dodatku do „Wiedźmina 3”. Akcja gry przeniesie graczy do z pozoru spokojnej krainy o nazwie Touissant, w której Geralt będzie musiał stawić czoła kolejnym bestiom, wypełniając około 90 zadań. Rozgrywka według zapewnień twórców powinna starczyć na około 30 godzin zabawy.

http://www.youtube.com/watch?v=yvQYNZmWHqY

Jest to historia, która dzieje się w odległym miejscu, które jest zupełnie inne niż cała reszta wiedźmińskiego świata. – mówi Marcin Blacha, Story Director

Toussaint to malownicze miejsce, gdzie granica pomiędzy bajką a rzeczywistością zaciera się. – dodaje Marcin Michalski, Senior Environment Artist

Jak możemy wywnioskować z powyższych wypowiedzi, przyjdzie nam podziwiać piękne widoki, ale nie należy przy tym zapominać, że sielankowa kraina kryje także wiele niebezpieczeństw. Poniżej wymagania, które powinniśmy spęłnić, aby cieszyć się grą.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 (64-bit);

 • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz/AMD Phenom II X4 940 lub lepszy;

 • Pamięć operacyjna: 6 GB;

 • Dysk twardy: 35 GB;

 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660/AMD Radeon HD 7870 lub lepsza.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:                    

 • System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 (64-bit);

 • Procesor: Intel Core i7 3770 (3.4 GHz )/AMD AMD FX-8350 (4 GHz) lub lepszy;

 • Pamięć operacyjna: 8 GB;

 • Dysk twardy: 35 GB;

 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 770/AMD GPU Radeon R9 290 lub lepsza.

  Witcher 3 Blood and Wine screen 2

Z pełnym raportem finansowym Grupy „CD Projekt” wraz z omówieniem wyników zapoznacie się tutaj. Pod tym adresem przeczytacie z kolei naszą recenzję gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Źródło: CD Projekt, The Witcher

 ________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...