Sony zabija kolejne Xperie

Xperia to marka, która przyciągała do siebie klientów od lat. Sony widać nie jest zadowolone z tego, co reprezentują niektóre modele, bo postanowiło je skasować.

smartfon sony xperia XA

Nie jest tajemnicą, że mobilny dział Japończyków nie radzi sobie najlepiej. Od kilku lat Sony boryka się z problemami i w żaden sposób nie jest sobie w stanie z nimi poradzić. Kolejne flagowce z serii Z pokazywały, że problemem jest tutaj brak pomysłu na rozwój. Wieloletni użytkownicy marki narzekali na wtórność rozwiązań, powielanie rozwiązań i przestarzały design. Xperia Z odeszła więc na zasłużoną emeryturę. Wygląda jednak na to, że nie ona jedyna.

Plany rozwoju firmy, według opublikowanego na Chińskim rynku raportu, nie obejmują niektórych serii smartfonów. Aż trzy z nich mogą już nigdy nie dostać nowego urządzenia. Mowa o Xperia C, Xperia M oraz Xperia E. I choć są to modele, które nie cieszyły się może zbytnią popularnością i daleko im było do flagowców, to każdy z nich miał coś interesującego do zaoferowania. Przykładem może być chociażby Sony Xperia E3. Telefon, który mimo dość topornego designu i niezachęcającej specyfikacji dawał użytkownikowi jedno – długi czas pracy na jednym ładowaniu. Budżetowiec przyjął się całkiem nieźle, choć nie wywołał szału.

smartfon sony xperia XA

Podobnie było z modelem Xperia M4 Aqua, którego głównym atutem była wodoodporność, czyli coś, co obecnie reklamowane jest przez konkurencje jako niesamowite rozwiązanie. Sony przykładało się do swoich produktów, zawsze dając im coś specjalnego (ogromny ekran w Xperia C6). Wprawdzie żadna z serii nie zapisała się w historii tak mocno jak Z, to fakt, że producent może z nich w ogóle zrezygnować, nie napawa entuzjazmem. Przed Sony są dwie drogi. Jedna oznacza wycofywanie się z rynku mobilnego na dobre, a druga pokazująca, że producent skupi się na innym urządzeniu. I obie wydają się równie prawdopodobne.

Zapowiedziano wprawdzie, że do roku 2018 nacisk zostanie położony na serię X, która ma zadebiutować na rynku w przeciągu kilki tygodni. Słyszymy o niej już od czasów targów Mobile World Congress, które odbyły się na początku roku w Barcelonie i w końcu może się doczekamy. A jest na co czekać, bo Sony ma w planach następujące modele: Xperia X, Xperia Performance czy Xperia XA.

Źródło: PhoneArena
Fot: Sony

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...