You are here
Wiedźmin w Polsce – ekipa filmowa zawita do naszego kraju artykuły News 

Wiedźmin w Polsce – ekipa filmowa zawita do naszego kraju

To może być jedno z największych wydarzeń popkulturowych tego roku, a przynajmniej dla nas. W końcu Netflix, ogromna platforma VOD, zajęła się produkcją opartą na prozie polskiego pisarza. Być może ekipa zdjęciowa odwiedzi nasz kraj, a Wiedźmin w Polsce będzie miał kręconych kilka ze swoich scen. Skąd o tym wiadomo?

Wiedźmin w Polsce

Wokół serialowego Wiedźmina dzieje się bardzo dużo. W końcu Netflix to nie byle kto i jak już bierze się za serial, to wkłada w niego dużo pracy. Szczególnie, że premiera teoretycznie powinna odbyć się jeszcze w tym roku. Presja też musi być nad twórcami dość spora, bo przecież fani na całym świecie czekają. Wprawdzie to głównie fani produkcji ze studia CD Projekt RED, a nie książek, to nie wolno ich zawieść. Mogą przecież czekać na kolejną Grę o Tron, a Wiedźmin ma szansę zapełnić lukę po finałowym, ósmym sezonie serialu.

Wiedźmin w Polsce

Proza Andrzeja Sapkowskiego mocno osadzona jest w kulturze słowiańskiej. Zarówno w kontekście fabularnym, jak i jeżeli chodzi o same lokacje. Zastanawialiśmy się, gdzie będzie kręcony serial, ale poszczególne lokalizacje są mocno chronioną tajemnicą. Zresztą, jak przy prawie każdej większej produkcji, która ma wysoki budżet. Od czego są jednak fani oraz niepokorni aktorzy. Do sieci co jakiś czas przedostają się bowiem informacje na temat tego, kto i gdzie się pojawił. Doszło nawet do sytuacji, że można było zobaczyć Henrego Cavilla w wiedźminskim stroju. Wprawdzie fotografia była robiona z daleka i jest niewyraźna, to widać przynajmniej, że zainteresowanie tematem jest ogromne.

Ostatnio pojawiły się informacje o tym, że niektóre z planów zdjęciowych zostały ulokowane w naszym kraju. Wiedźmin w Polsce to coś, co powinno cieszyć nie tylko fanów prozy czy gry, ale także zwykłych widzów. W końcu to też powód do dumy, że Polska została zauważona w tej kwestii, co może przełożyć się na promocję naszego kraju. Gdzie konkretniej ma zawitać ekipa z Netflix? Do Zamku Rabsztyn, który zlokalizowany jest w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.  Czy to na sto procent miejsce, gdzie pojawi się ekipa serialowa? Oficjalnej informacji oczywiście nie udostępniono, ale od czego są internauci. Zarówno użytkownicy Wykopu, jak i Reddit odwiedzili ruiny zamku, gdzie natknęli się na ekipę filmową. Sama lokacja ma być niedostępna dla zwiedzających w ciągu kilku najbliższych dni.

Co wiadomo już o serialu?

Wiadomo, że ekipa filmowa zawitała już między innymi na Wyspy Kanaryjskie oraz do Budapesztu, gdzie kręcono niektóre ze scen. Wiadomo także, że reżyserią niektórych odcinków zajmie się Tomasz Bagiński, czyli znany już na całym świecie twórca z Platige Image. Ostatnio firma przygotowała krótki metraż dla Netflix, czyli jeden z epizodów Miłość, śmierć i roboty. Widać, że współpraca kwitnie, co także powinno nas cieszyć. Lauren S. Hissrich, czyli osoba odpowiedzialna za sprawy związane z serialem, dalej nie chce specjalnie dużo na temat produkcji zdradzać.

Wiadomo, że odwiedziła w zeszłym roku zamek w Rabsztynie, ale nie wiadomo, czy tam także pojawi się cała ekipa od Netflix. Jak prezentuje się obsada aktorska? Wspomniany już Henry Cavill wciela się w ikoniczną postać Geralta. Partnerować mu będzie Anya Chalotre, która zagra Yennefer. W samym serialu zobaczymy także Freyę Allen w roli Ciri czy Jodhi May jako  Calanthe. Swoją szansę dostał także polski aktor, czyli Maciej Musiał. Zobaczymy, czy serial spełni oczekiwania fanów z całego świata. My liczymy na to, że tak się właśnie stanie. Premiera najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Nowe komputery oraz konsole, które pozwolą wam zagrać raz jeszcze w Wiedźmina 3, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix / IMDB / Wykop / Reddit / Instagram

Related posts

Leave a Comment