You are here
Wiedźmiński Gwint dla iOS już w październiku! artykuły mobile News 

Wiedźmiński Gwint dla iOS już w październiku!

Niedawno w sieci pojawiło się nagranie rozgrywki w karciance Gwint na iPhonie 7. Teraz, już oficjalnie CDP RED zapowiada pojawienie się gry na systemie iOS. Premierę zaplanowano na październik, a więc jesień będzie w tym roku wyjątkowo barowa lub jak kto woli – tawernowa.

Gwint
fot. CDP

Pamiętam, kiedy pierwszy raz sięgnąłem po prozę Andrzeja Sapkowskiego. Pierwszy tom wiedźmińskiej sagi użyczył mi znajomy ze szkoły i to był początek długiej przygody. Nie wiedzieć czemu niespecjalnie przekonała mnie do siebie komputerowa wersja świata, w którym Geralt z Rivii zmagał się z potworami. Owszem, ograłem „co trzeba” z racji wykonywanej pracy, ale chyba największej frajdy dostarczył mi Gwint. Teraz będę mógł zakosztować tej karcianej zabawy na swoim iPhonie oraz iPadzie.

Gwint dla iOS w październiku

Gwint jest dziś samodzielną grą dostępną na PC-ty oraz konsole, ale faktem jest to, że karcianka zadebiutowała na rynku jako gra w grze. Dosłownie, jednak fani, domagając się uniezależnienia jej od głównej produkcji, zostali zauważeni przez CDP RED. W efekcie gra pojawiła się na kilku platformach. Niemniej, tego typu zabawa najlepiej sprawdza się w przypadku smartfonów oraz tabletów. Właśnie dlatego Gwint trafi niebawem na iPhone’y oraz iPady.

Co ważne, gracz będzie mógł rywalizować z osobami korzystającymi z PC-tów oraz konsol, istny crossplay. Brakuje tutaj niestety synchronizacji postępu i zakupów z platformami innymi niż PC (za pomocą konta GOG). Cóż, nie można mieć wszystkiego, ale kto wie — może rzeczona funkcja zostanie dodana z czasem.

Pora na konkrety. Gra zadebiutuje w App Store już 29 października. Jednakże zamówienia za pośrednictwem App Store możemy składać już teraz. Gra wymaga do działania systemu iOS 12 lub wyższego i jest kompatybilna z iPhone’ami, iPadami oraz iPodami Touch wyposażonymi w rzeczoną wersję iOS. Na ten moment produkcja działa jedynie w języku angielskim, jednak nie sądzę, aby było to w 2019 roku większym problemem. Wszak jest to język globalny i szalenie popularny. Smuci jedynie to, że twórcy nie wspominają o wersji dla smartfonów z Androidem.

iPhone’y i iPady zgodne z grą Gwint znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: CDP

Related posts

Leave a Comment