Android Pie

Wiemy kiedy i na jakie Xperie trafi Android Pie

Aktualizacje są bez wątpienia gorszą stroną platformy Android. Niektórzy producenci w kwestii wsparcia starają się mocniej od innych. Świetnym przykładem będzie tutaj Sony. Firma zapowiedziała właśnie terminy wypuszczenia Android Pie, które to oprogramowanie trafi nawet na starsze smartfony.

Android Pie

Zgoda, sensowne wsparcie w zakresie aktualizacji sprzętu nie powinno być dobrodziejstwem, a standardem. Niestety, żyjemy w takiej, a nie innej rzeczywistości i musimy zaakceptować to, że w świecie zielonego robota fragmentacja jest zjawiskiem powszechnym. Nie będziemy jednak wylewać pomyj na producentów za brak uaktualnień do nowych wersji Androida. Porozmawiajmy o pozytywnych decyzjach…

Android Pie dla starszych smartfonów Sony Xperia

Lubię, naprawdę lubię przekazywać wam dobre wiadomości. Właśnie takie serwuje nam japoński producent elektroniki użytkowej, który zapowiedział na swoim blogu pojawienie się wyczekiwanej aktualizacji smartfonów do Androida 9. Faktycznie, lista nie jest zbyt obszerna, ale znajdziemy na niej również pozycje starsze, a to nie jest często spotykane. Do rzeczy.

Smartfon Xperia XZ3 od wyjęcia z pudełka pracuje pod kontrolą Android Pie, a co za tym idzie, możemy “odstawić sprzęt na bok”. Modele XZ2 oraz XZ2 Compact otrzymały już uaktualnienie, a więc na liście pozostają jeszcze smartfony XZ Premium, XZ1 oraz XZ Compact, które to urządzenia dostaną update już 24 października. Użytkownicy Xperii XZ2 Premium muszą poczekać do 7 listopada, ale największą cierpliwością wykażą się userzy modeli XA2, XA2 Ultraoraz XA2 Plus, które zostaną uaktualnione dopiero 4 marca przyszłego roku.

Smartfony z serii Sony Xperia oraz inne równie interesujące modele znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Blog Sony

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...