Ministerstwo Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji szykuje rewolucję dla kierowców

Od prawie trzech tygodni polscy właściciele aut nie muszą wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzenia zawarcia polisy. To spore udogodnienie. Co ważne _ Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Ministerstwem Infrastruktury przygotowują kolejne zmiany, które spodobają się wszystkim kierowcom.

Ministerstwo Cyfryzacji

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji możemy przeczytać o planach wprowadzenia kolejnych rewolucyjnych zmian dla kierowców. Program, tak zwany “Pakiet deregulacyjny”, zakłada pozbycie się kolejnych dokumentów oraz kilka nowości w e-usługach. Sprawdźmy szczegóły.

Ministerstwo Cyfryzacji kończy z fizycznymi dokumentami

Jeśli proces przebiegnie bez większych zakłóceń, kierowcy nie będą otrzymywali już mandatu za nieposiadanie przy sobie prawa jazdy. Ba, dokumenty takie jak karta pojazdu czy nalepka kontrolna nie będą już w ogóle wymagane. Ciekawą nowością ma być także możliwość zachowania przez nowego właściciela pojazdu dotychczasowych tablic rejestracyjnych. To nie tylko wygoda, ale także oszczędność. Otóż polski kierowca zatrzyma w swojej kieszeni aż 175 złotych, na które składają się opłaty za kartę pojazdu (75,50 zł) oraz nalepka kontrolna (99,50 zł).

Ułatwienia dla kierowców 🚗

Opublikowany przez Ministerstwo Cyfryzacji Czwartek, 18 października 2018

W kwestii e-usług, których odświeżenie jest integralną częścią Pakietu deregulacyjnego, w życie wejdzie między innymi możliwość rejestracji pojazdu przez internet. Dodatkowo rację bytu straci dokument w postaci tymczasowego dowodu rejestracyjnego, który nie będzie już obligatoryjnie wydawany.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...