Windows 10 Mobile – minimalne wymagania sprzętowe

Do wiadomości publicznej zostały właśnie oficjalnie podane minimalne wymagania sprzętowe, na których będzie działał Windows 10 Mobile. Chcecie wiedzieć jak się prezentuje konkurencja Androida?

Microsoft ma przed sobą nie lada wyzwanie w segmencie smartfonów, rynek ten jest prawie że w całości opanowany przez wyżej wspomniany OS wielkiego rywala – Google. I można być pewnym, że korporacja z Mountain View niełatwo da sobie wydrzeć więcej niż skrawek tego, co teraz ma, molochowi z Redmond. Będzie nawet trudno mówić tutaj o tym, że walka może być zacięta, bo będzie to raczej starcie Dawida z Goliatem. Niemniej zdaje się, że Microsoft plany ma bardzo ambitne i są podstawy, że będzie starał się walczyć o naprawdę duży udział w tym rynku. Co na to wskazuje? Przede wszystkim wymagania sprzętowe stawiane przez Windows 10 Mobile smartfonom są zaskakująco niskie – firma Billa Gatesa nastawia się więc na to, by trafić do możliwie najszerszego grona odbiorców, także tych z segmentu low-budget, który nie wszyscy uważają za atrakcyjny i warty zachodu, dla twórców software’u optymalizowanie pod niego swoich programów często nastręcza dużo kosztownych (czasowo i finansowo) trudności.

Windows 10 Mobile będzie wymagało co najmniej: ekranu dotykowego o rozdzielczości minimalnej 800 x 480 pikseli. Dany smartfon musi też mieć przynajmniej 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci na dane. Tylny aparat cyfrowy o rozdzielczości 640 x 480 pikseli (VGA) lub lepszy. Nie jest konieczny aparat przedni, nie potrzeba modułu Bluetooth ani akcelerometra. Procesor Qualcomm Snapdragon 210 jest wymieniany wśród najsłabszych, jakie zdołają ów system „pociągnąć”. Na uwagę zasługuje to, że Windows 10 Mobile będzie obsługiwać m. in. Snapdragona 615, 808 oraz 810, a także Intel X3 Sofia LTE.

Źródło: Neowin.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...