Windows 10 October 2018

Co nowego w Windows 10 October 2018?

Dziesiątka, czyli najnowszy system Microsoftu ma już swoje lata, jednak firma stara się za pomocą regularnych aktualizacji zwiększać jego funkcjonalność. Niektóre update’y są czymś więcej niż uaktualnieniem dostępnych w oprogramowaniu funkcji. Nadchodząca paczka nazwana oficjalnie Windows 10 October 2018 to potężny pakiet dodatków. Jakich? Sprawdźmy.

Windows 10 October 2018

October 2018 update wcześniej znany jako Redstone 5 to zbiór istotnych zmian, które już dawno powinny zostać wdrożone do systemu. Paczka trafi do pierwszych użytkowników komputerów z Windows w ciągu najbliższych tygodni, jednak nie znamy jeszcze ostatecznej daty. Najprawdopodobniej proces uaktualniania będzie odbywał się falowo. Microsoft z pewnością ukrył w sofcie dodatki, o których istnieniu wcześniej nie wspominał, ale my skupimy się na tych najważniejszych i “oficjalnych”.

Windows 10 October 2018

Zauważyliście, że profesjonaliści korzystają z ciemnych motywów aplikacji, oczywiście, jeśli takowe są dostępne dla danego narzędzia? Nie sposób tego pominąć. Microsoft uznał, że ciemna kolorystyka elementów systemowych będzie sprzyjała skupieniu i wygodzie pracy. Dlatego też najnowsza aktualizacja OS-u otrzyma tryb Dark Theme.

Schowek, jak schowek — korzystamy z niego codziennie, ale czy robimy to w sposób świadomy? Z pewnością nie, przez co nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czego tak naprawdę nam w nim brakuję. Microsoft odwalił za nas brudną robotę i stworzył schowek w chmurze. To nowe narzędzie, które synchronizuje zapisane frazy z innymi urządzeniami. Genialne.

Aplikacja Twój Telefon to nowość, na którą z wytęsknieniem oczekiwali użytkownicy Windowsa, zazdroszczący userom komputerów z macOS. Zgoda, nie jest to do końca trafne stwierdzenie, ale w mojej ocenie idealnie opisuje sytuację. Otóż wspomniana apka pozwala na synchronizację powiadomień z komputerem oraz wygodną wymianę pozostałych danych. To tworzy pewnego rodzaju ekosystem, niewielki, ale jednak ekosystem.

Gigant z Redmond pomyślał nawet o usprawnieniu Notatnika, który od wielu, wielu lat nie doczekał się żadnego istotniejszego update’u. O nowościach związanych ze wspomnianym prostym edytorem możecie przeczytać TUTAJ.

Zrzuty ekranowe na wzór tych z macOS wejdą na wyższy poziom. Wszystko dzięki możliwości wykonywania konkretnych wycinków oraz ich późniejszej edycji.

Z ważniejszych zmian należy jeszcze wymienić nowy pasek gry, wyszukiwarkę oraz usprawnienia przeglądarki Microsoft Edge. Reszty dowiemy się po instalacji update’u Windows 10 October 2018, na który czekamy.

Źródło: Windowslatest

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...