You are here
Windowsowy Notatnik zaktualizowany. Pytanie, po co? artykuły News 

Windowsowy Notatnik zaktualizowany. Pytanie, po co?

Microsoft rozwija niemalże każdy element swojego systemu operacyjnego, ale, jak wszędzie, tak i tutaj mamy małe wyjątki. Wśród nich znajdziemy niemalże porzuconą na pastwę losu aplikację Notatnik, która od wielu lat tkwi w jednakowej formie. Okazuje się jednak, że firma nie zapomniała o tym, jakże prostym programie i dodała do niego kilka przydatnych funkcji.

Znacie kogoś, kto korzyta z systemowego Notatnika wbudowanego w systemy z rodziny Windows? Nie? Ja również, ale jak pokazują internetowe komentarze, Notatnik jest wykorzystywany przez liczne grono osób. Najwyraźniej Microsoft to zauważył, gdyż w najnowszej wersji systemu oznaczonego jako 17714 — RS5 poza rozszerzonymi możliwościami przeglądarki Edge oraz nowym Zdalnym Dostępem, pojawiła się nowa wersja tytułowej aplikacji.

Notatnik — co nowego?

Zmiany, których doczekała się wspomniana aplikacja, ciężko nazwać rewolucyjnymi, ewolucyjnymi, czy nawet — wartymi uwagi. To w zasadzie kilka dodatkowych funkcji, których brak powodował u mnie szyderczy uśmiech. Nie twierdzę, że nowości nie były potrzebne wszystkim siedmiu polskim użytkownikom programu, jednak Microsoft mógł w mojej ocenie pokusić się o bardziej znaczącą aktualizację.

Notatnik

Pierwsza i chyba najważniejsza zmiana to upgrade funkcji powiększania i zmniejszania tekstu. Od teraz czynność tę będzie można wykonywać przy pomocy klawisza Ctrl oraz kółka wbudowanego w mysz. Głupota, ale szalenie przydatna osobom niekorzystającym z płytki dotykowej. Kolejną nowością jest możliwość otwierania większych niż dotychczas plików. Notatnik nie radził sobie w tej kwestii zbyt dobrze, a więc jest to zmiana na plus.

W aplikacji pojawiły się jeszcze drobniejsze nowości takie jak możliwość wyszukiwania oraz licznik słów. Lepsze to niż nic.

To stanowczo za mało

Rozumiem, że nie każdy potrzebuje rozbudowanego systemu notatek, jednak możliwości oferowane przez systemowy Notatnik Windows są po prostu śmieszne. Nowości oceniam pozytywnie, ale zabrakło mi tutaj jednej szalenie ważnej zmiany. Chodzi o interfejs, który mógłby zostać nieco uatrakcyjniony. Czyż nie tego chcą użytkownicy?

Sprzęt z Windows 10 kupicie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment