Windows 3.1 w Archive.org – powrót do przeszłości

Wycieczki w przeszłość ciąg dalszy. Tym razem naszym punktem docelowym będą czasy, kiedy królował Windows 3.1. Jeśli nie mieliście z tym systemem do czynienia, nic straconego, bo Archive.org pozwoli Wam poznać tajniki tego OSu.

Internetowe archiwum Archive.org gromadzi miliony e-booków, dokumentów, filmów, użytków, filmów, muzyki i wielu innych plików. Do jego zasobów dołączyły programy, gry i elementy pulpitu, które kojarzą użytkownicy Windowsa 3.1 popularnego we wczesnych latach 90. Jest ich tak wiele, że odkrywanie wszystkiego zajmie wiele godzin.

Korzystanie z dobrodziejstw Win 3.1 odbywa się w przeglądarce internetowej, po załadowaniu się emulatora DOSBox. Wśród gier, w jakie będzie można zagrać, znalazły się m.in. Wheel of Fortune, Monopoly Deluxe, Pharaoh’s Curse czy JezzBall. Trzeba przyznać, że biblioteka dostępnych gier jest pokaźna, zaś cała kolekcja liczy w chwili obecnej 1087 tytułów. Jeśli chodzi o użytki, to warto wymienić chociażby Bookworm, czyli program, dzięki któremu zbudujemy nasz domowy księgozbiór czy SolarView, w którym możemy oglądać ruch planet, ale tylko do roku 1995.

Całość kolekcji Windows 3.1 podzielono na Archive.org na: Desktop Toys, Games, Productivity i Shareware

 

_____________

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Zapraszamy również na profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...