Windows 7

Chcesz dalej używać Windows 7? Zgoda, ale musisz zapłacić

Już 14 stycznia 2020 roku użytkownicy Windows 7 zostaną postawieni przez Microsoft pod murem. To właśnie tego dnia zakończy się oficjalne wsparcie leciwego systemu operacyjnego, który nie ujrzy już nawet łatek bezpieczeństwa. Jest to problem dla wielu firm, które mogą nieco wydłużyć okres wsparcia, jednak czy typowy domowy użytkowników będzie chciał za to zapłacić?

Windows 7

Z moich obserwacji wynika, że Windows 7 był jednym z bardziej udanych OS-ów z rodziny okienek. Odbiór platformy to pasmo pozytywnych opinii, po których użytkownicy wzbraniali się do przejścia na nowszą wersję systemu. Co ciekawe, do dziś istnieje gros userów, którzy ani myślą upgrade’ować swojego Windowsa. Problem w tym, że jeśli zależy im na, choć minimalnym bezpieczeństwie, nie będą mieli wyjścia.

Windows 7 z płatnym wsparciem

Użytkownicy indywidualni siódemki doceniają ją za stabilność i prostotę, ale nie ukrywajmy — w lwiej części przypadków chodzi o przyzwyczajenie i strach przed zmianami. Niestety, wsparcie w zakresie łatek bezpieczeństwa kiedyś się skończy. To “kiedyś” zostało wyznaczone na styczeń 2020 roku, kiedy to Microsoft odetnie tytułowe okienka od paczek z aktualizacjami. Użytkownicy, którym zależy na bezpieczeństwie, będą mieli dwa wyjścia — zmiana systemu na nowszy lub opłata.

O ile w przypadku firm, w których migracja na nowszy OS może kosztować krocie i być skomplikowanym procesem, opłata za wydłużone wsparcie nie stanowi kłopotu, o tyle użytkownik domowy raczej nie będzie chciał za takowe zapłacić. Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny dodatkowego wsparcia, które ma trwać aż do 2023 roku, jednak podejrzewam, że nie będzie to mała kwota. Mówi się jedynie o stałej rocznej opłacie.

Czy Windows 7 nagle przestanie działać?

Nie. Spokojnie, jeśli obawiacie się, że wasz komputer z siódemką nagle odmówi wam posłuszeństwa, możecie spać spokojnie. Nic takiego nie będzie miało miejsca. Zanim jednak ze spokojnem postanowicie pozostać przy leciwej platformie, musicie zdać sobie sprawę z konsekwencji. Niewspierany system nie będzie bezpiecznym miejscem dla waszych plików, które z kolei staną się łatwym łupem dla cyberprzestępców.

Komputery z nowocześniejszym i bezpieczniejszym systemem Windows 10 kupicie w naszym sklepie internetowym

Źródło: Zdnet

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...