Windows 8.1 pojawi się w sierpniu, niestety tylko dla partnerów OEM

Podczas wczorajszej konferencji Worldwide Partner (WPC), Tami Reller (dyrektor odpowiedzialna za markę Windows) zdradziła, że finalna wersja aktualizacji systemu do wersji 8.1 zostanie udostępniona już pod koniec wakacji.

Windows8

Nie jest to niestety równoznaczne z trafieniem produktu do konsumenta. Ten będzie musiał poczekać, gdyż na początek dostaną go partnerzy OEM, których zadaniem będzie preinstalowanie oprogramowania na nowych urządzeniach. Komputery wyposażone w najnowszą aktualizacje będzie można nabyć dopiero późną jesienią, co zbiegnie się w czasie z udostępnieniem update posiadaczom Windows 8.

Cieszymy się, że Microsoft postanowił dać producentom więcej czasu na dostosowanie sprzętu, lecz czy nie można by było od razu udostępnić nowej wersji wszystkim użytkownikom? Na to pytanie nie poznamy odpowiedzi, za to ostateczna data pojawienia się update, niedługo zostanie podana do wiadomości publicznej. Tylko kiedy? To też pozostaje tajemnicą.

Jedno jest pewne, możemy spodziewać się poprawienia niedoskonałości kafelkowego interfejsu ModernUI, który był solą w oku użytkowników.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...