Windows 8.1 – prace zakończone. Kiedy zobaczymy go na naszych PC?

Jak podaje serwis The Verge,  Microsoft zakończył prace nad pierwszą istotną aktualizacją swojego systemu, która przyniesie nie tylko zmiany kosmetyczne. Producent oprogramowania postanowił choć po części zrekompensować użytkownikom brak przycisku start, którego przywrócenia się domagają.

Windows8 750x300

 

Windows 8.1 osiągnął status gotowego do wejścia na rynek (RTM) i prawdopodobnie trwa już rozsyłanie oprogramowania do partnerów OEM. Dzięki czemu w przeciągu kilku miesięcy w sklepach powinny pojawić się urządzenia z preinstalowaną nową wersją systemu.

Cały proces od wydania pierwszej bety do ostatniej kompilacji oznaczonej numerem 9600 trwał jedynie dwa miesiące, a nie jak to miało miejsce w przypadku Windows 7, aż pół roku.

Microsoft niedawno podał do wiadomości, że rozsyłanie aktualizacji poprzez Windows Store rozpocznie się 18 października (oficjalna premiera) i biorąc pod uwagę doniesienia The Verge, jest to bardzo prawdopodobne. Nie oznacza to jednak, że Windows 8.1 trafi od razu do wszystkich. Podejrzewamy, że Update będzie pojawiał się stopniowo, w zależności od regionu.

Pytanie, czy aktualizacja odbuduje wieź pomiędzy gigantem z Redmond a użytkownikami, zniechęconymi do okienek.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...