Windows 9 – już w przyszłym roku?

Zaskakujące, lecz wiele wskazuje na to, że już w kwietniu 2015 roku możemy zobaczyć zupełnie nową wersję okienek. Threshold, gdyż tak wcześniej nazywano Windows 9, nie będzie aktualizacją, ale pełnoprawnym systemem.

windows8 750x300

Paul Thurrott słynie z dostarczania przecieków na temat produktów giganta z Mountain View. Co ciekawe, nieoficjalne informacje, w większości okazują się prawdą.  Tym razem wspomniany jegomość opublikował na swojej  stronie przemyślenia dotyczące zbliżającej się nowej wersji systemu od Microsoftu.

Threshold jak początkowo sądzono miał być kolejną dużą aktualizacją, wnoszącą wiele istotnych zmian do interfejsu jak i „wnętrza” systemu. Okazuje się jednak, że Threshold to nazwa kodowa kolejnej edycji Windowsa, tym razem oznaczonej numerem 9. Nowy produkt Microsoftu będzie wyposażony w interfejs Metro 2.0, który ma być znacznie przyjaźniejszy użytkownikowi. Taka zmiana była łatwa do przewidzenia, jeśli weźmiemy pod uwagę oburzenie osób korzystających z okienkowego menu.

To jednak nie koniec nowości. Wiadomo również, że nowy Windows będzie mocniej zintegrowany   z usługami Windows Phone oraz Xbox One. Czy to dobrze? Dla giganta z Redmond na pewno, lecz nie jestem pewny czy użytkownicy będą zadowoleni z „wpychania” im na siłę coraz to ciekawszych „ficzerów”.

Źródło: winsupersite.com

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...