Bezlusterkowiec od Samsunga – NX30

Koreański producent na minionych targach CES 2014 zaprezentował nowy model aparatu z linii NX. Model NX30 jest obecnie najpotężniejszym bezlusterkowcem w ofercie Samsunga. Przyjrzyjmy się mu bliżej…

aparat750x300

Pokaż kotku co masz w środku

20.3 Megapikselowa matryce APS-C CMOS wspierana procesorem DRIMeIV potrafi czynić cuda. Nic dziwnego, gdyż taka konfiguracja pozwala na regulację światłoczułości ISO w zakresie od 100 do 25600 co jest naprawdę świetnym wynikiem. Ponadto NX pozwala na wykonanie serii ujęć z prędkością 9 zdjęć/sekundę oraz nagranie wideo w rozdzielczości 1080p.

Jako, że producent zdecydował się wyposażyć opisywany model w moduły łączności takiego jak WiFi i NFC, możliwe stanie się bezpośrednie udostępnianie zdjęć za pomocą funkcji Tag&Go. Przydatne, ale to nic przy ficzerze nazwanym Remote Viewfinder PRO, który pozwala sterować aparatem z poziomu smartfona lub tabletu.

Mocna specyfikacja i ogrom funkcji to nie wszystko. Czym może zaskoczyć nas najnowszy aparat Koreańczyków?

Wizjer EVF, pozwala na pogląd (rozdzielczość XGA) wykonywanych zdjęć, lecz jeśli przyzwyczailiśmy się do „większego” pola roboczego, nie ma problemu. Samsung posiada wbudowany 3-calowy panel AMOLED.

Koreańczycy prezentując model NX30 nie zapomnieli o nowym obiektywie. Wraz z tytułowym aparatem mogliśmy zapoznać się z nowym obiektywem 15-50 mm z przesłoną F2-2.8 OIS. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...