Windows-Android2

Windows na urządzeniach z Androidem? Microsoft w natarciu!

Telefony z Windowsem na pokładzie nie cieszą się dużym powodzeniem. Wynikło to przede wszystkim z braku wsparcia wielu aplikacji. Mimo że platforma jest bardzo stabilna, WP nie przekonuje do siebie klientów.

Windows-Android2

Microsoft wiąże wielkie nadzieje z premierą nowego systemu Windows 10. Będzie on obsługiwany przez telefony komórkowe, tablety, laptopy oraz klasyczne PC-ty. Firma z Redmond, nawiązując współprace z Xiaomi, chce zwiększyć zainteresowanie swoim systemem. Chiński producent jako pierwszy pozwoli na wybór, Android czy Windows. Wylosowani posiadacze flagowego modelu Mi 4 będą uczestniczyć w testach nowego rozwiązania, instalacja będzie się odbywała przez przystosowany do tego program, który w późniejszym okresie najprawdopodobniej będą obsługiwały też inne smartfony. Testy i pierwsze kroki takiego rozwiązania będą dostępne na ojczystym rynku Xiaomi.

Na razie brak szczegółowych informacji technicznych, co do samego procesu instalacji. Na wyniki całego przedsięwzięcia przyjdzie nam trochę poczekać, ponieważ premiera Windows 10 jest planowana na lato. Pomysł na pewno godny pochwały i uwagi. Ciekawe, jak dalej będzie się rozwijała idea wyboru systemów na smartfonie. Microsoft stara się, jak może, aby zachęcić do swoich produktów. Wychodzi naprzeciw klientom, a zarazem, przy stosunkowo niskim koszcie, zwiększa liczbę urządzeń z ich platformą na pokładzie. Możliwość wyboru systemu na urządzeniu mobilnym powinna zmobilizować dystrybutorów do jeszcze wydajniejszej i efektywniejszej pracy. Czekam na dzień, w którym sam będę mógł wybrać system na swoim smartfonie.

 

źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...