Windows Phone: problem z folderem INNE.

 

Jeśli jesteś posiadaczem słuchawki z WP8 na pokładzie, zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z pewnej niedogodności. Chodzi o folder INNE.

750x300doSklejenia

Folder sam w sobie nie jest problemem, przechowywane są tam tymczasowe dane aplikacji. Jednak brak możliwości skutecznego oczyszczenia tego miejsca ze zbędnych plików, jest lekko mówiąc, irytujące. O ile dla posiadaczy telefonu z pamięcią 16/32 GB ubytek 1 GB nie stanowi ogromnego kłopotu, o tyle już użytkownik HTC 8s z 4 GB, może czuć pewnego rodzaju dyskomfort. Z tych 4 GB na dane użytkownika zostaje zaledwie 1,3 GB, co drastycznie kurczy możliwości smartfona. Jeśli odejmiemy od tego miejsce zabrane przez osławiony folder INNE, pozostanie nam naprawdę mało. Owszem, pojawiają się nieoficjalne rozwiązania takie jak „Phone Storage Cleanup”, lecz nie pozwalają one na odzyskanie zbyt wielu cennych megabajtów.

Microsoft bombardowany tysiącami maili zapowiedział update systemu rozwiązujący problem. Co ciekawe Nokia aktualizując swoje urządzenia sama postanowiła uporać się z folderem INNE. Udostępniła narzędzie o nazwie „storage check” dla posiadaczy urządzeń z serii Lumia. Za to użytkownicy HTC dalej są zdani na łaskę giganta z Redmond.

Miejmy nadzieje, że czas oczekiwania na obiecaną aktualizacje nie przeciągnie się w czasie o kilka miesięcy, co niestety jest prawdopodobne.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...