Prestigo750x300

Windows Phone to nie tylko Nokia. Do gry wkracza Prestigio

Obecnie na rynku urządzeń pracujących pod kontrolą mobilnych kafelków rządzi Nokia i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało dość do jakiś zmian. Nie mniej jednak Windows Phone  gości również na słuchawkach HTC, Huaweii oraz Samsunga, a już niedługo do listy dołączy Prestigio ze swoim Multiphone PAP5507DUO.

Prestigo750x300

Wspomniany producent został zaproszony do współpracy z Microsoftem, czego owocem był zeszłoroczny tablet MultiPad Visconte z systemem Windows 8.1. Firma nie poprzestaje jednak na jednym urządzeniu i zapowiada pojawienie się pierwszego w ofercie smartfonu pracującego pod kontrolą Windows Phone.

Multiphone PAP5507DUO zostanie wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720 pikseli, wykonany w technologii OGS oraz zabezpieczony chemicznie hartowanym szkłem Gorilla Glass. Wydajność zapewni czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon, taktowany zegarem 1.2GHz oraz 1GB pamięci RAM.

Miłośnicy smartfonowej fotografii z pewnością docenią 8Mpix aparat z autofocus oraz 2Mpix kamerkę do wideo rozmów. Niestety, producent zastosował jedynie 8GB pamięci flash. To może być utrudnieniem, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę zamkniętość systemu, a co za tym idzie ograniczoną możliwość usuwania zbędnych plików. Za plus należy uznać możliwość rozszerzenia owej pamięci o kartę MicroSD do 32GB. Jeśli wierzyć zapowiedziom Microsoftu, nadchodząca aktualizacja dla Windows Phone pozwoli na instalacje aplikacji na wspomnianej karcie.

Jedną z niewątpliwych zalet opisywanego urządzenia jest funkcja Dual-Sim. Jednoczesna praca dwóch kart Sim w Androidzie nie należy do rzadkości. W przypadku WP próżno było szukać podobnego rozwiązania.

Słuchawka według zapowiedzi producenta trafi do sprzedaży na początku lipca, lecz cena pozostaje na tę chwilę tajemnicą.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...