Windows Timeline

Windows Timeline na telefonach z Androidem

Synchronizacja pomiędzy Androidem a systemem Windows 10 wygląda coraz lepiej, ale w dalszym ciągu daleko jej do ideału. Z tego też powodu gigant z Redmond stara się znaleźć rozwiązanie ideału bliskie. Windows Timeline jest kolejnym krokiem ku realizacji tego celu.

Windows Timeline

Podczas ostatniej konferencji Microsoftu, gigant zapowiedział też zmiany programowe. To jednak nie wszystko, gdyż poznaliśmy także zupełnie nowe rozwiązanie, które wniesie synchronizację międzysystemową na niespotykany dotychczas poziom.

Windows Timeline połączy okienka z Androidem

Zacznijmy od tego, czym jest Timeline w Windowsie. To miejsce prezentujące widok zadań, w którym pojawiają się otwarte wcześniej aplikacje, rozpoczęte dokumenty, a nawet postęp pracy nad danym projektem. Ficzer pojawił się w systemie przy okazji Wiosennej Aktualizacji Windows 10. Teraz rzeczony tryb wyląduje na smartfonach z Androidem.

Rozwiązanie, a w zasadzie jego działanie, jest proste. Niestety, aby móc z niego skorzystać, smartfon z Androidem musi mieć zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Microsoft Launcher, czyli nakładki na ekran główny. To właśnie za jej pomocą otrzymamy dostęp do Windows Timeline i będziemy mogli przeglądać postęp prac w desktopowych apkach. Proste, a zarazem genialne, prawda?

Kiedy?

Chciałbym móc napisać, że nowość trafi do wszystkich użytkowników komputerów z Windowsem i smartfonów z Androidem od razu. Tak się niestety nie stanie. Windows Timeline zagości jedynie w wersji beta aplikacji Microsoft Launcher. Dopiero po okresie testowym zostanie upubliczniona. Sądzę, że warto czekać na taki ficzer.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...