Wkrótce ruszą prace nad Lords of Fallen 2 – Tomasz Gop odsunięty od produkcji

Według zapewnień prezesa „CI Games”, Marka Tymińskiego kontynuacja polskich „Dark Soulsów” wyjdzie z fazy koncepcyjnej w okolicach czwartego kwartału tego roku. Niestety przy produkcji nie weźmie udziału Tomasz Gop – producent wykonawczy pierwszej odsłony „Lords of the Fallen” będący twarzą marki.

Ostatnio wokół „Lords of the Fallen” rozpętała się mała burza. Najpierw pojawiły się informacje, że przy pracach nad drugą częścią nastąpi zmiana studia a „Deck13 Interactive” zostało odsunięte od projektu, a tymczasem okazuje się, że to nie jedyne zmiany, jakie nastąpią w składzie deweloperskim.

Marek Tymiński, prezes „CI Games” podzielił się wiadomością, że od prac nad kontynuację odsunięty został Tomasz Gop, producent wykonawczy pierwszej odsłony „Lords of the Fallen”. Powodem takiej decyzji był brak porozumienia co do tego, w jakim kierunku powinna rozwijać się marka. Priorytetem w drugiej odsłonie ma być zwiększenie grona odbiorców gry. Spodziewać się zatem możemy mocno rozbudowanej fabuły. Według Tymińskiego, to właśnie ten element najbardziej kulał w pierwszej części. Dodatkowo sporych zmian doczeka się również system walki.

Prezes „CI Games” w następujący sposób skomentował zaistniałą sytuację:

Jesteśmy wdzięczni za jego wkład, ale mamy różne wizje w kwestii rozwoju serii i Tomasz nie będzie dalej uczestniczył w rozwoju „CI Games”. Za to nad rozbudową fabuły czuwał będzie Jess Lebouw, który był wcześniej producentem „Guild Wars. Kolejny doświadczony człowiek z branży Paul Robinson został szefem kreatywnym całego studia.

Marek Tymiński nie jest zmartwiony odejściem Gopa i zapowiada, iż na wrześniowych targach „Gamescom 2015” polskie studio będzie miało największe stoisko historii.

Na krótki komentarz zdecydował się także sam Gop, który określił, że odejście przebiegło pokojowo i bez żalu. Z szefostwem ustalił warunki odejścia w spokojnej atmosferze, nie czuje żadnego żalu i goryczy ze względu na rozstanie z serią, twierdząc, że przy pierwszej części dał z siebie wszystko i że cały czas miał na uwadze, że marka „Lords of the Fallen” należy do „CI Games”. Plany na przyszłość ma ściśle związane z grami, które są jego pasją, a wszyscy doskonale wiemy, że nie ma nic lepszego niż praca, którą uwielbiamy…

Z osądem czy zmiany, jakie czekają serię, wpłyną pozytywnie na markę, musimy poczekać na premierę „LotF 2”, którą ustalono na rok 2017. Jakąś gwarancję daje osoba Paula Robinsona, człowieka z ok. 20-letnim stażem w branży, mającego na koncie współpracę przy takich tytułach jak: „Armored Fist”, „Killzone” czy „Full Spectrum Warriors” oraz Jessa Lebow, znanego przede wszystkim z piastowania przez wiele lat funkcji scenarzysty przy serii „Guild Wars”.

Czekanie umilić nam może inna znana seria studia „Sniper: Ghost Warrior”. Z gameplayem trzeciej odsłony możecie się zapoznać odwiedzając ten adres.

Źródło: CI Games

_______________________________________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego e-sklepu.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...