Wolfenstein: The New Order – B.J. Blazkowicz powraca do życia.

Bethesda zapowiedziała kolejną odsłonę ulubionej gry z dzieciństwa wielu graczy. Nowy Wolfenstein ukaże się w czwartym kwartale 2013 roku.

Któż z nas w uroczych czasach, gdy był jeszcze młokosem nie był wciągnięty w grę o samozwańczym bohaterze wojennym, który ratował świat przed plagą nazistów? Jeśli chcecie przeżyć sentymentalną podróż w przeszłość, już niedługo będziecie mieli ku temu okazję, bo Bethesda ogłosiła przybliżoną datę wydania Wolfenstein: The New Order – najnowszej części cyklu o B.J. Blazkowicz’u.

Akcja W:TNO przeniesie nas do roku 1960, w nieco inne realia, niż zapamiętaliśmy z kart historii. Wojnę wygrali naziści, lecz nie wszyscy chcą się z tym faktem pogodzić. Powstaje oczywiście ruch oporu, którego członkiem jest niejaki B.J. Blazkowicz i właśnie jego losami pokierujemy w grze.

 Jak łatwo zauważyć, twórcy pokusili się o radykalną zmianę klimatu. Nowy wygląd przeciwników czy osadzenie fabuły po II wojnie światowej wymusiły ucieczkę w bardziej futurystyczne klimaty, niż miało to miejsce w poprzednich częściach cyklu.

Grę najprawdopodobniej tworzono na id Tech 5 – silniku znanym z produkcji Rage.

Za powstanie Wolfenstein: The New Order odpowiada studio MachineGames, przejęte przez firmę Zenimax w 2010 roku. Tytuł trafi na PC, PS3, Xboksa 360 i konsole nowej generacji między październikiem, a grudniem bieżącego roku.

 

One Comment

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...