Kino plenerowe slide

Wolisz filmy od meczy? Wystarczy wybrać się w plener

Kino nieodłącznie kojarzy się wszystkim z oglądaniem filmów w klimatyzowanej sali kinowej. Wraz z nadejściem wakacji miłośnicy X muzy mogą jednak wybrać się do kin plenerowych, gdzie w wielu miastach Polski organizowane są letnie projekcje „pod chmurką”.

Kino plenerowe slide

Pierwszy pokaz plenerowy w ramach kina samochodowego odbył się 6 czerwca 1933 roku w Camden, New Jersey. Taka forma spędzania wolnego czasu z każdym rokiem zyskiwała na popularności, a kina typu „drive-in” zamieniły się w miejsca spotkań towarzyskich, randek a dopiero w następnej kolejności odgrywały dopiero rolę strefy do oglądania filmów. W naszym kraju kina samochodowe zyskały na popularności w 1944 roku. Zainteresowanie pierwszym pokazem zaskoczyło samych organizatorów wydarzenia, co przełożyło się na to, iż samochody oczekujące na wjazd do kina, zablokowały ulice dojazdowe na warszawskim Żeraniu.

Obecnie w polskim miastach organizowane są kina plenerowe, które stanowią ciekawą alternatywę na spędzenie czasu w gronie rodziny i znajomych.

Kino Perła

Seanse odbywają się od 3 czerwca do 28 sierpnia w następujących miastach: Katowicach, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Opolu, Warszawie, Wrocławiu oraz Zwierzyńcu. Organizatorzy przygotowali filmy z wielu różnych kategorii – oparte na faktach, komediowe, science-fiction, o tematyce motoryzacyjnej czy tzw. kino nowych horyzontów. Uczestnicy ewentu będą mogli zapoznać się z takimi tytuły jak: „Mechaniczna pomarańcza”, „Incepcja”, „Niezniszczalni”, „Looper – pętla czasu”, „2001: Odyseja kosmiczna”, „Mordercza opona”, „Efekt Motyla”, „Wilk z Wall Street” czy „Drive”. Warto zaznaczyć, iż wstęp na każdy seans jest darmowy. Projekcje rozpoczynają się po zachodzie słońca. Pełny repertuar oraz miejsca projekcji można znaleźć tutaj.

Kino Plenerowe Screen 2

Kino Plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino Plenerowe na Wyspie Słodowej we Wrocławiu już od dwóch lat cieszy się nieustającą popularnością. Organizatorzy tegorocznej edycji zapraszają w piątki i soboty o godz. 21:30, od 3 czerwca do 1 sierpnia 2016 roku. W repertuarze znalazły się starannie wyselekcjonowane obrazy, które wybrano we współpracy z „Kinem Nowe Horyzonty”. Wśród wyświetlonych do tej pory filmów znalazły się takie dzieła, jak: „Kosmos”, „Marzenia”, „Oh, Boy”, „Taxi-Teheran”, „U Pana Marsa bez zmian” i „Wejście smoka!”. Wstęp na seanse jest darmowy. Aktualny repertuar, aktualizowany co tydzień, jest dostępny pod tym adresem. 

Filmowa Stolica Lata

Tegoroczna edycja „Filmowej Stolicy Lata” to już 11 wakacyjne spotkanie z mieszkańcami Warszawy. Organizatorzy zaplanowali wyświetlenie blisko 200 filmów w ponad 20 różnych lokalizacjach. Impreza potrwa od 28 czerwca aż do 7 września. Na widzów będą czekały wygodne leżaki oraz darmowa pizza (na niektórych projekcjach). W repertuarze znajdą się m.in. takie produkcje jak: „300”, „7 Psychopatów”, „Ace Ventura: Zew Natury”, „Birdman”, „Człowiek ze stali”, „Gran Torino”, „Idy Marcowe”, „Lśnienie” czy „Marsjanin”. To tylko niewielka część z pełnego repertuaru, z którym możecie zapoznać się na oficjalnej stronie „Filmowej Stolicy Lata”. 

Własne kino w plenerze

Niestety może się okazać i tak, że w naszej okolicy nie będą organizowane tego typu wydarzenia lub repertuar nie trafi w nasze gusta. Co mamy w takiej sytuacji począć?

Możemy sami urządzić seans pod gołym niebem w naszym ogrodzie, na działce, w parku czy na kempingu. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiedni projektor, koce oraz ulubione filmy. W przypadku, gdy grupa osób jest nieduża, wystarczający będzie kieszonkowy projektor, którego niewątpliwą zaletą jest możliwość pracy na zasilaniu bateryjnym. Co prawda na całonocny maraton energii mu nie wystarczy, ale jeden pełnometrażowy film spokojnie na nim obejrzymy. Wbudowane głośniki mają dostateczną moc. Jeśli jednak jesteście osobami, które oczekują silniejszych wrażeń dźwiękowych, zawsze możecie podłączyć dodatkowe bezprzewodowe głośniki „Bluetooth”. Mimo iż samo urządzenie cechuje się małymi gabarytami, obraz może mieć przekątną nawet 150 cali.

Kino Plenerowe Screen

Jeżeli grono znajomych, chętnych na wspólny seans okaże się większe, będziemy potrzebowali sprzętu innego kalibru – projektora z technologią ultra-krótkiego rzutu. Zaletami urządzenia jest to, iż nie wymaga on stosowania specjalnego ekranu, ma wbudowane mocne głośniki i oferuje wyższą jasność wbudowanej lampy, niż miniaturowy model. Wystarczy umieścić go w odległości 44 centymetrów od ściany, aby wyświetlany ekran miał przekątną 100 cali. Jeden projektor powinien zapewnić świetną rozrywkę na długie wakacyjne wieczory.

Jak możecie się przekonać stworzenie własnego wakacyjnego kina plenerowego, nie wymaga dużych przygotowań. Koszt zakupu projektora jest taki sam jak cena niedużego telewizora, a przyjemność z oglądania filmów nieporównywalnie większa. Ponadto urządzenie zakupione z myślą o kinie plenerowym, znajdzie zastosowanie również po wakacjach.

Źródło: X-Gem

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Wraz z nadejściem wakacji miłośnicy X muzy mogą jednak wybrać się do kin plenerowych, gdzie w wielu miastach Polski organizowane są   letnie projekcje „pod chmurką”.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...