BACtrack Skyn – smartband, który zmierzy ci promile

Urządzenia wearables wyposażone są w opcje liczenia naszych kroków, ilości spalonych kalorii czy mierzenia pulsu. Teraz do wachlarza funkcjonalności możemy dodać dbanie o naszą wątrobę, ponieważ opracowano opaskę mierzącą poziom alkoholu w naszym organiźmie na podstawie składu naszego potu.

Bactrack Skyn Slide

Firmie „BACtrack” mającej swoją siedzibę w San Francisco udało się zdobyć grant na kwotę 200 tysięcy dolarów w konkursie zorganizowanym przez amerykańskie „Narodowe Instytuty Zdrowia” (NIH). Pieniądze przyznane zostały za projekt inteligentnej opaski, która zmierzy stężenie alkoholu we krwi, przekaże wynik na ekran smartfona, a nawet wyśle go naszym znajomym.

„Skyn” na pierwszy rzut oka przypomina noszone na przegubie tradycyjne smartbandy dla miłośników fitness. Jednak jego obudowa skrywa w sobie zupełnie inną elektronikę. Opaska jest zminiaturyzowaną wersją rozwiązania, które stosowane było do tej pory w dużych, nakładanych na kostkę urządzeniach monitorujących trzeźwość osób mających problemy z piciem. Umieszczony w gadżecie czujnik analizuje skład potu pojawiającego się na nadgarstku – częstotliwość testów możemy ustawić nawet na poziomie jednego na sekundę – by następnie wysłać zdobyte informacje poprzez „Bluetooth” do dedykowanej aplikacji.

Bactrack Skyn Screen

Za pomocą programu nie tylko sprawdzimy, jak zmienia się poziom alkoholu we krwi w czasie, ale także będziemy mogli wysłać alerty – zarówno do samego użytkownika, jak i wyznaczonych osób – jeśli stężenie przekroczy ustaloną wartość graniczną. Dokładność wyników uzyskiwanych przez opaskę jest imponujący, co zapewniło jej pierwsze miejsce w konkursie. Główną wadą projektu jest dość duże opóźnienie w podawaniu wyników, sięgające 45 minut (tyle czasu trzeba, żeby etanol obecny we krwi pojawił się również w pocie).

Co prawda „Bactrack Skyn” nie zastąpi tradycyjnych alkomatów, jednak może się okazać pomocny przy ciągłym pomiarze, który przyda się do ostrzeżenia użytkownika przed tym, iż jeszcze nie wytrzeźwiał po wczorajszej zabawie i nie powinien wsiadać za kółko. Urządzeniu nie można za to odmówić potencjału, który opaska bez wątpienia posiada. Producent zapowiedział wypuszczenie pierwszej partii wersji konsumenckiej pod koniec 2016 roku. Aby stać się właścicielem smartbanda będziemy musieli wygospodarować kwotę w wysokości około 100 dolarów.

 http://www.youtube.com/watch?v=NP70ZNH-Tfg

Więcej szczegółów na temat opaski „BackTrack Skyn” znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej producenta.

Źródło: Futurism.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...