You are here
WordPress doczekał się przebudowy – podsumowanie zmian News 

WordPress doczekał się przebudowy – podsumowanie zmian

 

Tytułowy CMS jest coraz częściej wykorzystywanym systemem zarządzania treścią i co ważne – jego popularność stale rośnie. Produkt, który jest przecież open source’owym rozwiązaniem, doczekał się właśnie solidnego odświeżenia…

WordPress750x200

Najistotniejsze zmiany zaszły „pod maską” – WordPress dotychczas wykorzystujący PHP oraz MySQL został całkowicie przepisany w JavaScript oraz REST API. W teorii powinno zapewnić to zauważalny wzrost stabilności oraz szybkości działania witryny (oraz aplikacji dla Maców). Pozytywnym efektem ubocznym zmian jest również znaczne odchudzenie CMS-a.

Działanie działaniem, ale programiści stojący za systemem pomyśleli również o zaimplementowaniu dodatkowych funkcji, z których najistotniejszymi wydają się:

  • Obsługa wielu urządzeń
  • Zarządzanie wieloma stronami (jednocześnie)
  • Aktualizacje w czasie rzeczywistym
  • Odświeżony interfejs
MacWorDpres

WordPress za sprawą sporej popularności i co ważne dla początkujących „twórców” prostoty konfiguracji oraz działania systemu wydaje się CMS-em idealnym. Czy taki jest w rzeczywistości? Tutaj zdania są podzielone. Ja najchętniej korzystałbym wyłącznie z WP, lecz „służbowo” jestem związany z rozwiązaniem konkurencyjnym, które (w mojej opinii) niestety nie dorasta do pięt WordPressowi. Naturalnie znajdzie się spora grupa osób, które nie zgodzą się z moim zdaniem, ale tak jak już wspomniałem, wszystko jest kwestią preferencji.

Źródło: WordPress, Twitter.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment