Wpadki gigantów branży technologicznej – podsumowanie 2016 roku

Początkowo miałem zamiar stworzyć podsumowanie dokonań producentów elektroniki użytkowej, co z pewnością zrobię. Jednak atrakcyjniejsze wydało mi się wytknięcie błędów, niewypałów i porażek, jakie zaserwowali nam giganci w 2016 roku.

Podsumowanie

2016 rok był niezwykle ciekawym okresem z punktu widzenia fana urządzeń mobilnych. Wiele premier produktowych, debiutów usług oraz rozwój ekosystemów spowodowało, że naprawdę jest co wspominać. Jedak nie samymi sukcesami żyje rynek i warto odświeżyć sobie sytuacje, w których producenci zrobili z siebie… wykazali się niechlubną postawą.

Porażki 2016 – podsumowanie

Samsung

Miano największego niewypału (określenie idealnie obrazuje sytuację) przemijającego roku przypadło Samsungowi, który zaserwował swoim klientom produkt, który potrafił samoczynnie wybuchnąć.

Tak, chodzi o Galaxy Note 7, który po drugich perturbacjach został wycofany z rynku. Prawdę mówiąc – firma nie miała innego wyjścia. Straty finansowe, choć ogromne zostaną najprawdopodobniej odpracowane, ale co z wizerunkiem? Ten ucierpiał naprawdę mocno, co finalni może oznaczać uśmiercenie serii Note.

Apple

Sadownicy to mistrzowie marketingu i urządzeń dopracowanych do granic możliwości. Niestety, Apple nie jest idealne i raz na jakiś czas daje ciała. Tym razem problemem okazał się najnowszy produkt – MacBook Pro. Urządzenie zostało wyposażone w Touch Bar, który nie do końca wpisuje się work flow profesjonalistów wykorzystujących rzeczony sprzęt do pracy. Mało tego – czas działania urządzenia na jednym ładowaniu jest po prostu śmieszny. Doszło do tego, że Apple chcąc zamieść sprawę pod dywan, wycofało z Mac OS funkcje podającą przewidywany czas pracy akumulatora.

Microsoft

Windows 10 to prawie sukces. Dlaczego prawie? Otóż firma Gatesa zaprzepaściła szansę na mobile już jakiś czas temu, efekty czego możemy obserwować nawet dziś…

Rok 2016 pokazał dobitnie, że Microsoft powinien wycofać się z dalszego brnięcia w mobilną wersję swojej platformy systemowej. Obecnie panuje duopol Apple iOS-a oraz Google Androida i jeśli mam być szczery – konkurencja nie ma czego szukać. Firma powinna skupić się na wdrażaniu usług do wiodących systemów, inaczej zniknie z urządzeń mobilnych na dobre.

Jak widać – nawet giganci branży mogą zaliczyć wpadki, większe lub mniejsze, ale wpadki. Nie bądźmy więcej surowi dla porażek mniejszych graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...