WWDC16Apple750x300

WWDC 2016 – co, gdzie i kiedy?

Apple potwierdziło termin, w którym odbędzie się konferencja skupiająca deweloperów, dziennikarzy oraz fanów marki. Czego możemy spodziewać się po tegorocznym WWDC?

WWDC16Apple750x300

Sadownicy lubią się chwalić nowymi usługami oraz urządzeniami. Nic dziwnego – mają czym. Nie mniej jednak nie robią tego zbyt często. Właściwie z nowinkami od Apple możemy spotkać się jedynie dwa razy w roku. Pierwszy raz podczas wczesnojesiennej premiery iPhone’ów (zazwyczaj wrzesień) oraz WWDC (Worldwide Developer Conference), na którym to gigant prezentuje aktualizacje systemów OSX i iOS oraz rozmaite „smaczki” dla fanów firmy.

W tym roku konferencja WWDC odbędzie się w dniach 13-17 sierpnia, lecz najistotniejszy będzie keynote – event otwierający wydarzenie. To właśnie podczas spotkania inauguracyjnego przedstawiciele koncernu opowiadają o zmianach, jakie czekają entuzjastów produktów z logiem nadgryzionego jabłka. Sprawdźmy więc, jakież to tematy pojawią się (prawdopodobnie) podczas tegorocznego święta sadowników.

iOS 10

Premiera najnowszej odsłony mobilnego systemu operacyjnego Apple to właściwie pewniak. Oczywiście mówimy tu o premierze Bety, która zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym ok. 3-4 tygodnie po wydarzeniu. O samym update’cie nie wiadomo zbyt wiele, ale przewiduje się, iż zajdziemy w nim – usprawnienia interfejsu, nowa odsłonę aplikacji do odtwarzania muzyki, szerszą możliwość wykorzystania przez deweloperów Siri oraz rozwinięcia usługi Apple Pay.

OSX 10.12

Nowa wersji desktopowej platformy Apple również powinna być jednym z istotniejszych tematów WWDC 2016, jednak zmiany w niej zawarte są najwyraźniej pilnie strzeżone, gdyż na chwilę obecną nie znamy prawie żadnych szczegółów. Co nie oznacza obsolutnie, że firma nie ma czego pokazać. Przeciwnie – skoro liczba przecieków jest skromna, możemy spodziewać się czegoś naprawdę mocnego. Czego? Zapewne kolejnego „emejzingu’.

Komputery Mac i akcesoria

Mówi się o tym, że Apple nie skupi się wyłącznie na prezentacji software’owych smaczków. Entuzjaści hardware’u również zostaną odpowiednio „połaskotani”. Komputery z rodziny Mac zawsze budziły emocji, dlatego tez nie może ich zabraknąć podczas wydarzenia.

TV OS i Watch OS

Apple to nie tylko tablety, komputery i smartfony. To również telewizja oraz zegarki. Jak więc firma mogłaby pominąć tak istotny dla użytkowników iSprzętu temat? To dla fanów byłoby wręcz niedopuszczalne uchybienie. Z tego tez powodu twierdzę, że firma pokaże nowe odsłony systemów dedykowanych ów urządzeniom.

Jak mniemam w najbliższych dniach czeka nas seria (nie)kontrolowanych wycieków dotyczących tego, co Apple zaprezentuje 13 czerwca. O ciekawszych z nich, szczególnie tych cechujących się wysokim współczynnikiem prawdopodobieństwa poinformujemy was za pośrednictwem naszej witryny. Niestety, przecieki mają to do siebie, że są przeciekami, a tak na poważnie – większość doniesień zostanie zweryfikowana dopiero podczas konferencji, dlatego też warto śledzić jej przebieg. Dotychczasowo, aby uczestniczyć w keynote (wirtualnie) należało otworzyć stronę dedykowaną wydarzeniu na komputerach lub innych urządzeniach marki Apple. Rok temu firma zmieniła podejście i możliwość oglądania streamingu została rozszerzona o PC, pracujące pod kontrolą Windows 10. Co, jeśli korzystacie z wcześniejszych wersji okienek? Cóż, oficjalnie – nic, ale jak co roku pojawią się nieoficjalne łącza, dzięki którym będzie można prześledzić cały przebieg wydarzenia.

Chcielibyście wybrać się na „święto Apple” osobiście? Cóż, jest to sprawa niezwykle trudna, nawet dla dziennikarzy. Przeciętny fan marki, owszem – ma szansę uczestnictwa, jednak najpierw musi wyrazić takową chęci i wziąć udział w losowaniu biletów. Nawet jeśli okaże się szczęściarzem, musi przygotować się na niemałe wydatki. Cena samej wejściówki to 1 599 dolarów, czyli grubo ponad 6 tysięcy złotych. Dodajmy do tego cenę przelotu, noclegu oraz innych nieprzewidzianych wydatków i dojdziemy do wniosku, że za podobną kwotę możemy kupić już małe auto. Jednak, jak to mówią „kto bogatemu zabroni”.

Źródło: Macrumors.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...