You are here
[WWDC18] MacOS Mojave zaprezentowany Wydarzenia 

[WWDC18] MacOS Mojave zaprezentowany

Stało się — na dzisiejszej konferencji Apple WWDC 2018 Sadownicy zaprezentowali swoje nowości. Jedną z ważniejszych dla mnie jest aktualizacja systemu MacOS Mojave, dzięki której platforma stanie się jeszcze przyjaźniejsza użytkownikowi. Sprawdźmy, co dokładnie trafi do nowej odsłony MacOS.

MacOS Mojave

MacOS, z którego aktualnie korzystam, zapewnia mi wygodę, świetny feeling i workflow, o jakim przez lata marzyłem. Skłamałbym, pisząc, że jest to system pozbawiony wad i braków. Na szczęście z wersji na wersję ekipa Tima Cooka dopieszcza obecne w MacOS elementy, czyniąc je jeszcze przyjaźniejszymi. MacOS Mojave jest tego dowodem.

W pierwszej części wpisu nakreślę nowości, które wywarły na mnie największe wrażenie, w pozostałej części wypunktuję ficzery, o których wspomniano podczas Keynote.

MacOS Mojave otrzyma Dark Mode

MacOS Mojave

Nie jest to stuprocentowa niespodzianka, gdyż o wprowadzeniu tak zwanego trybu ciemnego do MacOS mówiło się od kilku miesięcy. Teraz możemy rozmawiać o sprawie oficjalnie, co mnie osobiście cieszy. System Apple po przełączeniu w tryb Dark Mode będzie wyglądał na bardziej “profesjonalny” i pozwalający skupić uwagę na pracy. Popatrzcie tylko na aplikacje do montażu filmów oraz wideo. Ciemna kolorystyka interfejsu mówi sama za siebie.

Stosy na biurku

Brzmi zabawnie, ale funkcja może okazać się remedium na problemy komputerowych bałaganiarzy. Jeśli dotychczas mieliście problemy z uporządkowaniem plików porozrzucanych po biurku lub jak kto woli — pulpicie, z pewnością przypadnie wam do gustu możliwość automatycznego zebrania ich w “stosy” tematyczne lub oparte na typie pliku (filmy, zdjęcia, PDF-y, dokumenty).

MacOS Mojave

Zrzuty ekranowe rodem z iOS

Od teraz wykonując zrzut ekranu, w prawym dolnym roku będzie pojawiać się miniaturka grafiki, którą będziemy mogli od razu edytować oraz udostępniać niczym w iOS. Genialne, podobnie jak możliwość nagrywania fragmentu ekranu.

Finder

Finder pozwoli teraz na wygodniejsze przeglądanie zdjęć oraz filmów bez potrzeby uruchamiania innych aplikacji. Co ciekawe — program pokaże nam metadane fotografii oraz pozwoli je obracać i opisywać. Nowy widok galerii to istotny powiew świeżości w MacOS Mojave.

Nowy Mac App Store

Firma zdecydowała się przebudować repozytorium z aplikacjami dla systemów z rodziny MacOS. Od teraz App Store będzie wyglądać nowocześnie i przystępnie dla każdego usera. Dodano tutaj również rozwiązania znane z repozytorium dla iOS, takie jak opisy.

Pozostałe nowości w MacOS Mojave

  • Dynamiczne biurko — zmiana kolorystyki tapety w zależności od pory dnia
  • Szybkie akcje w Finderze
  • Continuity Camera
  • Aplikacje — News, Giełda, Dom oraz Notatki Głosowe
  • Safari z opcją wyłączenia śledzenia poprzez wtyczki społecznościowe

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment