Strony www obchodzą 25-lecie

Może ciężko w to uwierzyć, ale od pojawienia się w Internecie pierwszej strony www mija właśnie 25 lat. Przywykliśmy już, że w 2016 roku świętujemy okrągłe rocznice narodzin gier oraz rozwiązań technologicznych. Ta jest szczególna.    

Mało kto wyobraża sobie dzisiaj życie bez Internetu. Dla jednych niekończące się źródło, dla drugich jest ogromnym, globalnym śmietnikiem. Tony informacji, z czego większość zbędnych, pliki, grafika, portale społecznościowe… A to wszystko to zaledwie kropla w oceanie tego, co sieć nam oferuje.

6 sierpnia 1991 roku sir Tim Berners-Lee opublikował projekt strony internetowej. Miała ona być miejscem, gdzie fizycy z uniwersytetów i instytutów na całym świecie będą mogli wymieniać informacje. Na grupie dyskusyjnej przedstawił on World Wide Web, z którym nowi użytkownicy zapoznali się dopiero 23 sierpnia. Od tego momentu strona www stała się powszechnym narzędziem, które jednak do świadomości ludzi trafiło dopiero w 1993 roku. Stało się to dzięki przeglądarce internetowej Mosaic. Pod koniec tego roku było już ponad 500 serwerów internetowych i chociaż same strony internetowe stanowiły zaledwie 1% ruchu internetowego, to w 2013 roku było ich już ponad 630 milionów.

Projekt sir Bernersa-Lee miał być czymś w rodzaju platformy do wymiany naukowej myśli, jednak można powiedzieć, że był to bardzo ważny krok w historii Internetu. 

 

Źródło informacji: independent, telegraph.co.uk

Źródło grafiki: CERN

______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...