lollipop-alt

Wychodzi Android 5.1 na urządzenia Motoroli

Niedawno została po cichu przemycona informacja o aktualizacji Androida 5.1, kiedy wiele telefonów nie ma jeszcze Lollipopa. Dopiero stopniowo trafia do droższych modeli.

lollipop-alt
Motorola jest producentem, który obecnie najszybciej publikuje aktualizacje dla swoich urządzeń. Właśnie zaszokowała swoich klientów nową informacją. Wypuszcza aktualizację na Moto E, G LTE oraz X bezpośrednio do wersji 5.1, pomijając 5.0.2, którą od niedawna posiada Moto G. Taki obrót spraw wynika w dużej mierze z tego, że firma była przez pewien czas w posiadaniu Google. W tym okresie na rynek wypuścił on kilka naprawdę dobrych urządzeń, a przy okazji zobowiązał się do aktualnego wspierania systemu. Właściciel się zmienił, ale postulaty dalej są respektowane. Na chwilę obecną jest oferowane bardzo dobre wsparcie dla serii Moto.

Motorola udostępnia czysty, aktualny soft. Rozwiązanie to ma wielu zwolenników, ale części brakuje jakiejkolwiek nakładki. Oczywiście problem można rozwiązać, stosując różne aplikacje. Pamiętajmy jednak, że smartfonów używa bardzo duża liczba ludzi, a nie każdy jest zaawansowanym użytkownikiem i umie wgrać jakiś launcher. Może warto poświęcić aktualizacje dla budżetowych modeli, kosztem nakładki systemowej. Osobiście do niedawna byłem posiadaczem Moto G 2014 i nie mogłem narzekać, jednak w chwili kiedy przesiadłem się na urządzenie Sony, zauważyłem różnicę. Tak czy siak, na pochwałę zasługuje tempo i zasięg aktualizacji.

źródło: androidpolice
foto: androidcentral

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...