Nowy trailer GTA V PC

Na parę dni przed najgorętszą premierą roku na komputery osobiste, Rockstar Games nadal raczy nas nowymi wiadomościami o swojej grze.

 

O ile część graczy może być sceptyczna po długim czasie oczekiwania, to trzeba przyznać, że każde nowe materiały z wersji gry na PC wyglądają obłędnie. Tylko w ciągu zeszłego tygodnia dostaliśmy nową garść zrzutów ekranu, trailer oraz wiadomości o nadchodzącym albumie z muzyką inspirowaną „GTA V” – „Welcome to Los Santos”.

Po kilkukrotnym przekładaniu daty premiery i w międzyczasie wypuszczeniu wersji na next-geny oraz udostępnieniu długo oczekiwanych napadów w sekcji online gry, nareszcie nadchodzi czas na komputerową wersję „Grand Theft Auto 5”. Historia serii (a szczególnie jej początki) ma głębokie korzenie w rynku gier na komputery osobiste, pierwsze odsłony serii wychodziły przede wszystkim na PC, jednak zmieniło się to podczas okresu królowania PS2. Wielu graczy na tym cierpi, ponieważ panuje wszechobecna opinia, że wersje „Grand Theft Auto” na konsole odznaczają się ubogą szatą graficzną, a edycja PC to ostateczna wizualna inkarnacja gry, która pozwala się nacieszyć lepszą niż na konsolach oprawą. W wypadku piątej odsłony serii, dochodzi do tego masa zawartości, którą Rockstar udostępnia od ponad roku oraz ustawienia graficzne, które wyprzedzają wersję na PS4 i XOne, chociażby samą rozdzielczością.

Chcąc podsumować w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat pecetowej premiery serii o kradzieży samochodów, najlepiej zacząć od nowego zwiastuna, świeżo wypuszczonego przez Rockstar. Nowy teaser skupia się na pokazaniu, jak wygląda rozgrywka w 60 klatkach na sekundę w wysokiej rozdzielczości. Trzeba przyznać, że tytuł wygląda niesamowicie płynnie i widać znaczącą różnicę w modelach postaci, ale czy to wystarczająco aby grać na PC w grę, która wyszła już ponad półtora roku temu? Warto wspomnieć też o rozdzielczości 4K, która obsługuje tylko komputerową wersję gry, a w połączeniu z trybem 60 fps GTA V może wyglądać znacząco lepiej niż kiedykolwiek do tej pory. Trudno wyobrazić sobie domowe sprzęty, które podołają takim ustawieniom, silnik RAGE, na którym chodzi GTA, jest bardzo wymagający, jednak wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że Rockstar tym razem potraktował optymalizację kodu gry bardzo poważnie. Gra na materiałach, które udostępnia producent, wygląda wyjątkowo dobrze.

http://www.youtube.com/watch?v=qoytS3930aY

Co oprócz oprawy się zmieni? Gracze otrzymają nową stację radiową „The Lab”, która wzbogaci i tak bardzo obszerną i świetnie ocenianą ścieżkę dźwiękową gry, wszystkie dodatki z wersji PS4/XOne, czyli parę nowych misji, głównie związanych z nowymi dragami pojawiającymi się w grze, napady w GTA Online oraz wszystkie pomniejsze dodatki jakie wyszły; takie jak nowe bronie, ubrania czy pojazdy. Zapowiada się ostateczna wersja „Grand Theft Auto V”, w którą naprawdę warto zagrać. Szczególnie gracze stricte komputerowi, którzy nie mieli styczności z konsolami będą usatysfakcjonowani po długim okresie czekania. Polecamy obejrzeć pełną galerię screenów.

Źródło: rockstargames.com

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...