Wyciek danych z MySpace

Nie oszukujmy się, jak długo będzie istniał Internet i media społecznościowe, tak długo ktoś będzie chciał pozyskać nasze dane i dobrać się do naszych pieniędzy.

Informacji o wycieku danych kont dostarczył niedawno powstały serwis LeakedSource, o którym pisaliśmy. W rękach twórców strony znalazło się łącznie 428 milionów haseł, niektóre z kont miały je bowiem podwójne. W bazie znalazło się m.in. 401928 kont z serwisu wp.pl, co pokazuje, że wśród danych, które wyciekły, są również konta Polaków.

Bazę z danymi wystawił na sprzedaż peace_of_mind w serwisie TheRealDeal. Można ją kupić za 6 bitcoinów.

Trzeba zauważyć, że wycieki są dość stare, a serwisy społecznościowe o nich nie informują. Dopiero po upływie długiego odcinka czasu dowiadujemy się, że nasze dane mogły wpaść w niepowołane ręce. Dla przykładu wystarczy podać sytuację jaka miała miejsce z udziałem serwisu LinkedIn. Choć wyciek jest starą sprawą i na jaw wyszło to, że się danymi handluje, to informacja o tym, by zmienić hasło przyszła do mnie dopiero 26 maja 2016 roku.

Pisaliśmy już co należy zrobić w przypadku, kiedy podejrzewamy lub wiemy, że padliśmy ofiarą cyberprzestępców i nasze dane wyciekły. Dla przypomnienia:

1. Należy zmienić hasło używane w tym serwisie, a jeżeli gdziekolwiek mieliśmy to samo hasło, zmienić je.  

2. W przypadku korzystania ze skrzynki pocztowej należy rozważyć weryfikację dwuetapową. Na nasz telefon przychodzić będzie wówczas jednorazowe hasło, które podawać będziemy przy logowaniu.

3. Pamiętajmy o tym, by mieć różne hasła do różnych serwisów. Jeśli któreś z haseł zostanie złamane, nie otworzy furtki do innych naszych kont.

4. Warto rozważyć korzystanie z programu zarządzającego hasłami, np. KeePassa. 

 

Źródło informacji: Zaufana Trzecia Strona

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...