You are here
Wyciszanie kont na Instagramie artykuły News 

Wyciszanie kont na Instagramie

Jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie w końcu będzie miała opcję, które bardzo potrzebowała. Wyciszanie kont na Instagramie będzie możliwe już niedługo, co z pewnością znacząco wpłynie na korzystanie z serwisu społecznościowego.

Wyciszanie kont na Instagramie

Ci, którzy korzystają z Instagrama codziennie, zapewne zauważyli, jak drażniąca potrafi być to aplikacja. Algorytmy, które decydują o tym, co wyląduje w naszym feedzie potrafią doprowadzić do białej gorączki i to nawet osoby cierpliwe. Czasem wystarczy zacząć obserwować jednego użytkownika, a następnie jego zdjęcie będą się przewijały przez główny ekran bardzo, bardzo często. I to nie tylko dlatego, że coś akurat opublikował, ale dlatego, że według Instagrama tego właśnie chcemy.

Wyciszanie kont na Instagramie

Często nie chcemy z jakichś powodów usuwać z obserwowanych kont tych osób, ale po którymś razie, kiedy zamiast tego, co nas naprawdę interesuje, widzimy bezsensowne zdjęcia, nie mamy wyjścia. Teraz w końcu wprowadzono to, czego duża część użytkowników aplikacji potrzebowała. Wyciszanie kont na Instagramie ma pojawić się już niedługo, a korzystanie z opcji będzie banalnie proste.

Widząc zdjęcie użytkownika, którego konto chcemy wyciszyć, musimy dotknąć „…”, które są przy jego nazwie. W menu pojawi się dodatkowa opcja „Mute”, która pozwoli nam wyciszyć zarówno posty, jak i Story. Ciekawe jest to, że można to rozgraniczyć i wyciszyć np. same Story. Oczywiście nikt oprócz nas nie będzie o tym wiedział. Dalej jednak będziemy otrzymywali powiadomienia, gdy dany użytkownik oznaczy nas na fotografii lub ją skomentuje czy doda nas w komentarzu. W ten sposób nie stracimy z nikim kontaktu, a jedynie ograniczymy jego obecność w naszym feedzie.

Algorytmy Instagrama

Podobnie jak algorytmy Facebooka, tak te Instagrama, potrafią nieźle zdenerwować. Na podstawie naszych zachować (klikania serduszek głównie) i preferencji wybierane są zdjęcia, które pokazują się nam w pierwszej kolejności. Może i jest to podyktowane chęcią programistów do tego, by ułatwiać życie użytkownikom, ale w przypadku kiedy widzi się posty „śniadaniowe” o godzinie 19-tej, można się zdenerwować.

Opcja, gdzie nie obserwujemy znajomych na Facebooku jest dostępna już od dawna. Do tej pory na Instagramie jedyne co mogliśmy zrobić, to usunąć konto z obserwowanych. I o ile przy osobach, których nie znamy, nie było z tym problemu, to bliżsi znajomi mogli już się zdenerwować.

Wyciszanie kont na Instagramie było potrzebne i dziwimy się, że zostanie wprowadzone dopiero teraz. Społecznościówka może zamienić się w niezły śmietnik, gdy obserwujemy zbyt dużo kont na raz lub zwyczajnie nie będziemy oglądali tego, co nas naprawdę interesuje, bo algorytm zdecydował inaczej. Teraz wystarczyło będzie powyciskać niektórych użytkowników i liczyć na to, że nasz główny ekran w aplikacji zacznie w końcu wyglądać normalnie.

Po najnowsze smartfony oraz akcesoria zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Źródło: Instagram

Related posts

Leave a Comment