You are here
WWDC 2018 — znamy termin konferencji Apple Wydarzenia 

WWDC 2018 — znamy termin konferencji Apple

WWDC 2018, czyli tegoroczna edycja Worldwide Developers Conference odbędzie już 4 czerwca o godzinie 19 czasu polskiego. Stream z Keynote mającego miejsce w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii, jak co roku będzie można śledzić w internecie przy użyciu wybranych urządzeń. Zastanawiacie się pewnie, co dokładnie pokaże Tim Cook i jego ekipa?

WWCD 2018 podobnie jak wcześniejsze wydarzenia to okazja do poznania nowości sprzętowych oraz programowych Apple. Firma podczas keynote oraz pozostałej części imprezy opisuje kierunek, w jakim koncern będzie kroczył przez minimum 12 miesięcy. Choć zespół Tima Cooka pokaże świeżynki dopiero na początku czerwca, już dziś możemy porozmawiać o lwiej części z nich.

WWDC 2018 — nowe wersje systemów

Jak co roku, będziemy mogli poznać najnowsze systemy giganta z Cupertino. Można więc liczyć na zapowiedzi iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12 oraz watchOS 5. Nie oznacza to niestety, że system będzie dostępny od razu po konferencji. Jest to tylko półprawda, gdyż niebawem po WWDC 2018 pojawią się pierwsze bety i możliwość przetestowania oprogramowania. Stabilne edycje zadebiutują dopiero na jesieni. Przez ten czas Apple będzie starało się dopieścić swoje nowinki.

Usługi i sprzęt

Keynote WWDC to także okazja do zaprezentowania swoich nowości produktowych oraz odświeżonych wersji produktów. Mówi się o debiucie nowych komputerów z serii mac Pro oraz tańszej wersji inteligentnego głośnika HomePod. W mojej ocenie najprawdopodobniejsza jest premiera zupełnie nowego MacBooka Air lub jego bezpośredniego następcy. Ten ultramobilny komputer nie uległ większemu redesignowi od lat, o co zabiegają sami użytkownicy.

Jednym z ważniejszych punktów eventu będzie Siri, która najprawdopodobniej otrzyma nowe głosy oraz stanie się “inteligentniejsza”. To nic innego, jak odpowiedź na ostatnie ruchy Google związane z asystentem, który zaskakuje uczeniem maszynowym na niespotykanym dotychczas poziomie.

Stream z konferencji będzie dostępny na stronie Apple.

Źródło: Apple, Mark Gurman (Twitter)

Related posts

Leave a Comment