You are here
Wydajny smartfon – co było najlepsze według AnTuTu w październiku? artykuły News 

Wydajny smartfon – co było najlepsze według AnTuTu w październiku?

Praktycznie każdy, kto kupuje nowy telefon, ma wobec niego inne wymagania. Jednak najważniejsze zdaje się być to, żeby sam sprzęt był po prostu wydajny. Nie zacinał się w momencie uruchamiania kilku aplikacji i pozwalał na sensowną pracę. Wydajny smartfon to podstawa, a który z nowych modeli jest tym najbardziej wydajnym według benchamrków AnTuTu? Firma opublikowała właśnie dane za poprzedni miesiąc.

Wydajny smartfon
Fot. PixaBay

Na rynku smartfonów co chwila pojawiają się nowe urządzenia i prawie każdy z producentów twierdzi, że to właśnie ten model jest najlepszy. Oczywiście w danym przedziale cenowym, bo nie ma sensu zestawiać ze sobą „średniaków” z flagowcami. Jasne, sprzęty które mają kilka miesięcy, dalej mogą pracować bez zarzutu, ale nic nie stoi na przeszkodzie by sprawdzić, które z nowych smartfonów są tymi z największą wydajnością. Wprawdzie benchmarkom nie zawsze można ufać, więc zdrowy rozsądek też się tutaj przyda.

Wydajny smartfon według AnTuTu

Tym razem AnTuTu postanowiło opublikować swoją listę najbardziej wydajnych smartfonów z dwóch przedziałów cenowych. Możemy więc spojrzeć na flagowce, czyli sprzęty droższe i bardziej „prestiżowe” oraz na przedstawicieli średniej klasy. W obu przypadkach wyniki mogą być lekko zaskakujące, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że wydajny smartfon według AnTuTu to ten, który został przetestowany przez ich aplikację w ostatnim miesiącu. Nie musi to wcale oznaczać, że wartości przedstawione poniżej, są tymi jedynymi poprawnymi i niezaprzeczalnie najlepszymi. Wydajny smartfon to taki, który ma działać pod dużym obciążeniem. Sprawdźmy więc, który z nowych telefonów najlepiej sprostał temu zadaniu.

Najlepszy flagowiec

Zacznijmy od sprzętów, które uznawane są za flagowce, choć można odnieść wrażenie, że czegoś na tej liście brakuje. Nie zauważymy tu żadnej pozycji od Huawei, choć firma miała przecież premierę swoich smartfonów z serii Mate. Może być to spowodowane kilkoma czynnikami, bo aż trudno uwierzyć w to, że smartofny z najnowszym procesorem, nie dostały się do pierwszej dziesiątki. Ta została bowiem zdominowana przez kilku producentów. Pierwsze miejsce okupuje Vivo, które u nas jest marką praktycznie nieznaną, ale w Chinach jedną z największych. W tym przypadku, najwydajniejszym ich urządzeniem okazało się Vivo Nex 3 5G, który na pokładzie ma oczywiście ośmiordzeniowego Qulacomma Snapdragona 855+.

Najlepszy flagowiec
Fot. AnTuTu

Tuż za nim znajduje się kolejny produkt marki, czyli Vivo iQOO Pro 5G. Kolejna dwa miejsca należą do nowych modeli od OnePlus, czyli 7T oraz 7T Pro. Widać więc, że chińczycy idealnie wypośrodkowali to, z czego byli najbardziej znani. Dali swoim klientom sprzęty o bardzo dobrych osiągach, a jednocześnie nie przesadzili z ceną. Na samej liście nie mogło zabraknąć smartfonów stricte gamingowych. Mamy więc i ASUS ROG Phone 2 i Xiaomi Black Shark 2 Pro. Ciekawa jest za to obecność modelu Realme X2 Pro, który jest pierwszym flagowcem od producenta I też takim, który zawita do Europy. Widać jest na co czekać, bo jego debiut w AnTuTu wypadł zaskakująco dobrze. Pełna lista prezentuje się następująco:

 1. Vivo Nex 3 5G
 2. Vivo iQOO Pro 5G
 3. OnePlus 7T
 4. OnePlus 7T Pro
 5. ASUS ROG Phone 2
 6. Xiaomi Mi 9 Pro 5G
 7. Xiaomi Black Shark 2 Pro
 8. Realme X2 Pro
 9. Meizu 16s Pro
 10. Redmi K20 Pro Exclusive Edition

Najlepszy „średniak”

Jeżeli chodzi o to, jaki jest wydajny smartfon ze średniej półki, na który warto zwrócić uwagę, to odpowiedź może być tylko jedna. To Honor, który zajmuje aż trzy pierwsze pozycje na liście. Tutaj także zadomowiło się Realme ze swoimi dwoma modelami, ale nie zabrakło i Xiaomi oraz nowego Oppo Reno 2. Część z tych modeli dostępna jest już w polskiej dystrybucji, więc jeżeli ktoś szuka dla siebie nowego telefonu, lista może mu się bardzo teraz przydać.

Najlepszy "średniak"
Fot. AnTuTu
 1. Honor 9X Pro
 2. Honor 9X
 3. Honor 20S
 4. Redmi Note 8 Pro
 5. Realme X2
 6. Oppo Reno 2
 7. Redmi K2
 8. Xiaomi Mi 9 SE
 9. Realme Q
 10. Vivo X27

Nowe i wydajne smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: AnTuTu / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment