You are here
Luigi zalicza świetny start, ale przegrywa na wojnie z Activision Gry konsole 

Luigi zalicza świetny start, ale przegrywa na wojnie z Activision

Kolejny tydzień z dużą premierą za nami. Okazuje się, że nowa produkcja od Nintendo poradziła sobie wyśmienicie, ale nie na tyle, by zepchnąć z podium Call of Duty: Modern Warfare. Luigi zalicza świetny start i wygląda na to, że Nintendo może do swojej listy sukcesów na ten rok, dopisać kolejną pozycję.

Luigi zalicza świetny start
Fot. Nintendo

Nintendo może mówić o naprawdę świetnym roku dla siebie. Ich tytuły rozchodzą się jak świeże bułeczki, a sama konsola dalej się doskonale sprzedaje, choć od jej premiery minęło już sporo czasu. Teraz firma będzie mogła pochwalić się kolejnym, ekskluzywnym tytułem, który wdarł się z impetem na listę najlepiej sprzedających się produkcji w Wielkiej Brytanii. Mimo to, grze nie udało się strącić z podium dzieła Activision.

Luigi zalicza świetny start

Halloween już za nami, ale jego obecność odczuli gracze na całym świecie. No może nie na całym świecie, ale z całą pewnością w Wielkiej Brytanii, bo to tam Luigi zalicza świetny start. Luigi’s Mansion 3 sprzedało się rewelacyjnie w klasycznym modelu dystrybucji. Pierwszy tydzień sprzedaży produkcji Nintendo sprawił, że sprzedała się ona lepiej, niż The Legend of Zelda: Link’s Awakening oraz Super Mario Maker 2. Zasługą tego może być fakt, że Luigi’s Mansion 3 trafiło do sprzedaży wcześniej, niż zazwyczaj ma to miejsce. Produkcja pojawiła się bowiem w czwartek, by była dostępna na wspomniane Halloween, a więc o dzień wcześniej, niż zazwyczaj. Większość premier miała swój start w piątek, by idealnie nadawały się do ogrania w weekend.

Mimo tego, że Luigi zalicza świetny start, nie był w stanie zagrozić jednej z najgłośniejszych premier ostatnich tygodni, czyli Call of Duty Modern Warfare. Produkcja od Activision dalej okupuje pierwszą pozycję na liście najlepiej sprzedających się gier i wygląda na to, że zadomowiła się tam na dobre. Tytuł zbiera same dobre recenzje, a wydaje się, że i gracze nie mają większych powodów do narzekań. Jednak sam tytuł cieszył się zainteresowaniem mniejszym o 49 procent względem zeszłego tygodnia, ale jak widać nie przeszkodziło to temu, by zajął pierwszą lokatę. Dalej doskonale radzi sobie FIFA 20, która w tym tygodniu zajęła trzecie miejsce. EA Sports musi być teraz bardzo zadowolone, bo chyba nikt nie spodziewał się aż takiego zainteresowania tytułem.

Co jeszcze się dobrze sprzedawało?

Pozostałe miejsca na liście najlepiej sprzedających się pozycji, nie są wielką niespodzianką. Nastąpiły niewielkie przetasowania. Po raz kolejny do pierwszej dziesiątki wróciło Grand Theft Auto V, więc Rockstar dalej jest na fali. Może być to spowodowane przeciekami o tym, że firma pracuje nad szóstą częścią cyklu lub zwyczajnie gracze nadrabiają zaległości. Tyle lat po premierze, to wręcz coś niesamowitego. Całkiem nieźle radzi sobie także Medievil, któremu jednak daleko do innych rebootów, które na liście sprzedażowej gościły znacznie dłużej (chociażby Spyro). Cała lista najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii za zeszły tydzień, znajduje się poniżej.

  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. Luigi’s Mansion 3
  3. FIFA 20
  4. Mario Kart 8: Deluxe
  5. The Outer Worlds
  6. Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
  7. Ring Fit Adventure
  8. Plants vs Zombies: Battle for Neighborville
  9. Grand Theft Auto V
  10. Medievil

Nowe gry, konsole oraz komputery osobiste, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Nintendo / GamesIndustry / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment