You are here
Wystawiono już przeszło 8 mln e-recept artykuły News 

Wystawiono już przeszło 8 mln e-recept

To prawdziwa e-rewolucja w służbie zdrowia. Podczas dzisiejszego spotkania wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński pochwalił się twardymi liczbami związanymi z wykorzystaniem e-recept oraz instalacją aplikacji mObywatel.

e-recept
fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Cyfryzacja służby zdrowia postępuje. W dalszym ciągu do zrobienia zostało wiele, jednak nie da się ukryć, że działania związane z e-rewolucja prowadzone są prężnie i efektywnie. Deklaracja wiceministra zdrowia napawa optymizmem co do przyszłości cyfryzacji państwa.

8 milionów zrealizowanych e-recept

Recepty w formie elektronicznej wystawia łącznie 19 tysięcy lekarzy z placówek zlokalizowanych na terenie 493 polskich miast. Wystawiono i zrealizowano łącznie 8 milionów e-recept, co jest wynikiem wartym pochwały.

Każdego dnia do systemu e-zdrowie podłączają się kolejne jednostki i kolejni lekarzy, którzy testują możliwość wystawiania recept w formie elektronicznej – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

E-receptę można przechowywać także smartfonie, za pośrednictwem aplikacji mObywatel. Program został pobrany na niemal 350 tysięcy urządzeń. Co ważne narzędzie to jest stale udoskonalane i nie ma miesiąca, w którym nie zagościłaby w nim żadna nowość.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Related posts

Leave a Comment