X-Men: Apocalypse – ostateczny zwiastun

Polska premiera filmu X-Men: Apocalypse już za niecały miesiąc, a do sieci trafił ostateczny zwiastun produkcji. Czego nowego możemy się z niego dowiedzieć?

Nowy film traktujący o uniwersum mutantów jest kontynuacją poprzedniej odsłony, czyli X-Men: Days of Future Past. Tym razem wychowankom Charlesa Xaviera przyjdzie się zmierzyć z jednym z najpotężniejszych przeciwników, jacy kiedykolwiek pojawili się na kartach komiksów opowiadających o mutantach. Tytułowy Apocalypse uważany jest za pierwszego przedstawiciela swojego gatunku, a jego geneza sięga czasów starożytnego Egiptu. Mieszkańcy osady rządzonej przez Baala znaleźli na pustyni Akaba chłopca, któremu nadali imię En Sabah Nur, co oznacza Pierwszego. Nie wyglądał tak, jak inne dzieci, ponieważ jego skóra była szara a jego usta niebieskie. Jego współplemieńcy uważali go więc za kogoś wyjątkowego. En Sabah Nur nie wiódł spokojnego życia, bo najpierw na osadę, w której żył, najechał generał Ozymandis, a potem odrzuciła go siostra Ozymandisa, Nephri. To właśnie wtedy po raz pierwszy zaprezentował swoje możliwości jako mutant. Od tego też momentu rozpoczęła się podróż Apocalypse’a, podczas której przekonywał napotykane cywilizacje o swojej boskości.

O tym, że w najnowszym filmie zobaczymy właśnie Apocalypse było już wiadomo pod koniec Days of Future Past. Po napisach końcowych mogliśmy zobaczyć tłum, który na pustyni oddawał cześć mutantowi, a także samego Apocalypse, manifestującego swoje nadprzyrodzone umiejętności. Teraz En Sabah Nur (Oscar Isaac) budzi się ponownie do życia i nie podoba mu się to, co widzi. Dlatego decyduje się zebrać swoją drużynę, by z jej pomocą przejąć władzę nad światem. U boku potężnego mutanta zobaczymy m.in. Magneto (Michael Fassbender), Psylocke (Olivia Munn), Angel (Ben Hardy) i Storm (Alexandra Shipp). Na ich drodze stanie grupa kierowana przez Charlesa Xaviera (James McAvoy), w której znaleźli się m.in. Jean Grey (Sophie Turner), Cyclops (Tye Sheridan) oraz Mystique (Jennifer Lawrence). W filmie pojawi się ktoś jeszcze, a mianowicie wyczekiwany przez fanów X-Men Wolverine (Hugh Jackman). Jeśli wierzyć informacjom prasowym, ma to być przedostatni film, w którym zobaczymy aktora w roli Logana.

http://www.youtube.com/watch?v=Jer8XjMrUB4

Przejdźmy do analizy trailera, który otwiera scena w szkole Xaviera. Profesor mówi swoim uczniom, że świat stał się lepszy, na co Raven/Mystique odpowiada mu, że tylko dlatego, że nie ma na nim wojny. Pojawia się jednak przeczucie, że wojna nadchodzi. CIA informuje Xaviera o pojawieniu się Apocalypse i przekazuje mu wszystkie zebrane dotychczas informacje. W kolejnej scenie widać mutantów, którzy stanęli po stronie En Sabah Nura, czyli wymienionych już Magneto, Psylocke, Storm i Angela. Charles Xavier próbuje przekonać Erika, który teraz jest jego wrogiem, a wcześniej był przyjacielem, by nie przyłączał się do Apocalypse, jednak Lehnsherr powołuje się na swoją rodzinę, o której Xavier nie ma najmniejszego pojęcia. Kolejne sceny to manifestacja sił, którymi dysponuje En Sabah Nur – bez żadnego problemu może on unieść most i zetrzeć go w drobny pył. Z krajobrazu znikają też budowle, a przerażeni ludzie patrzą na to, co się dzieje, nie mogąc zrozumieć co tak naprawdę się stało. Charles Xavier, dzięki Cerebro, poznaje moc Apocalypse – nigdy wcześniej nie czuł takiej energii. W ostatecznej wersji zwiastuna pojawia się znana już scena, w której En Sabah Nur miażdży Charlesa Xaviera jedną ręką. Można się z niego dowiedzieć jeszcze m.in., że Mystique niechętnie przyłącza się do drużyny mutantów walczących z Apocalypse i czyni to po namowie Beasta (Nicholas Hoult). Zbiera ona dodatkowych mutantów, dzięki którym pokonanie wroga stanie się bardziej prawdopodobne (Nightcrawlera, Quicksilvera). Wszyscy oni muszą zmierzyć się z przeciwnikiem, który traktowany jest jako bóg. Mutanci nie są już studentami Xaviera i jego wychowankami, od teraz nazywają się X-Men. Choć Wolverine nie pojawia się w trailerze w pełni tego słowa znaczeniu, to widzimy pięść, z której wychodzą adamantowe pazury.

Ostateczny zwiastun robi spore wrażenie, a jaki okaże się film, o tym przekonamy się już niedługo.

 

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...