You are here
Xbox Game Pass na lipiec – mocna oferta dla graczy Gry konsole 

Xbox Game Pass na lipiec – mocna oferta dla graczy

Sony ma swoje PlayStation Plus i PlayStation Now, a Microsoft nie pozostaje mu dłużny i właśnie publikuje informacje o tym, co trafi do Xbox Game Pass na lipiec. Trzeba przyznać, że w zestawieniu z tytułami udostępnionymi przez Microsoft, Sony wypada nie najlepiej. Szczególnie, że korzystając z konkretnej wersji subskrypcji, gry można mieć na dwie platformy. Co i kiedy na nie trafi?

Xbox Game Pass na lipiec
Xbox Game Pass na lipiec

Dla tych, którzy nie do końca wiedzą, czym jest usługa od Microsoft, śpieszymy z przypomnieniem. Xbox Game Pass daje dostęp do cyfrowej biblioteki firmy, gdzie w zamian za miesięczną opłatę, która uzależniona jest od wybranej platformy. Jeżeli wybierzemy tylko komputery osobiste, zapłacimy miesięcznie 18,99 złotych. To obecnie cena promocyjna, bo normalnie będzie wynosiła 40 złotych. W przypadku konsoli za miesiąc zapłacimy równo 40 złotych.

Xbox Game Pass na lipiec

Istnieje jeszcze trzecia opcja, która nazwana została Ultimate. Tutaj gracze dostają dostęp zarówno do wersji na PC, jak i na Xbox. Dodatkowo w cenę wliczona jest subskrypcja na Xbox Live Gold, czyli dostęp do gry w sieci oraz dodatkowe benefity, a wśród nich między innymi zniżki na produkcje cyfrowe czy darmowe gry. Cena za wersję Ultimate to 54.99 złotych miesięcznie. No dobrze, skoro formalności mamy za sobą, co takiego znajdzie się w ofercie Xbox Game Pass na lipiec? Dużo dobrego, choć ponownie Microsoft zdecydował się na podzielenie oferty pomiędzy dwie platformy.

Największym tytułem w Xbox Game Pass na lipiec został Middle-Earth: Shadow of war, czyli druga część ciepło przyjętego Shadow of Mordor. Z początku tytuł został dość chłodno oceniony przez fanów, ponieważ zawierał bardzo dużo mikrotransakcji, ale z czasem i z kolejnymi aktualizacjami, ten problem został zniwelowany do minimum. Zdecydowanie warto zapoznać się z tą produkcją, bo możecie spędzić przy niej ładne kilkadziesiąt godzin, gdzie będziecie eliminowali całe hordy przeciwników. Tytuł zostanie udostępniony na PC oraz konsole 4 lipca.

Xbox Game Pass na konsole

W Xbox Game Pass pojawią się następujące tytuły, które będzie można ściągnąć do siebie na konsolę Microsoftu. Pierwszym z nich jest My Time at Portia, czyli produkcja indie dla raczej młodszych graczy, którzy lubią zajmować się uprawą roślin i dbaniem o stan środowiska. Gra będzie dostępna od 4 lipca. 11 dnia miesiąca pojawią się Blazing Chrome, Dead Rising 4  oraz LEGO City Undercover.

Xbox Game Pass na PC

Z wyżej wymienionych tytułów na komputery osobiste pojawią się również My Time AT Portia, Dead Rising 4 oraz Blazing Chrome. Do nich dołączą także Undertale (4 lipca), Timespinner (11 lipca) oraz Unavowed (11 lipca). To jeszcze nie koniec, bo w drugiej połowie miesiąca Microsoft udostępni kolejne informacje o nadchodzących grach, które pojawią się w jego usłudze.

Co znika z usługi?

Nowe gry przychodzą, a to oznacza, że w katalogu robione są czystki. Te tytuły zostaną niebawem usunięte: Aftercharge (9.07), Warhammer Vermintide 2 (10.07), LEGO Movie: The Videogame (16.07), Dandara (31.07), Dead Rising 2 (31.07), Hitman Season 1 (31.07), Metal Slug XX (31.07), Defense Grid: The Awakening (31.07), Hexic 2 (31.07) oraz Iron Brigade (31.07).

Patrząc na powyższe zestawienie można dojść do wniosku, że zarówno Microsoft, jak i Sony, starają się z całych sił, żeby przyciągnąć do siebie nowych graczy. Czy im się to udaje? Częściowo tak, a szczególnie teraz jest to dobrze widoczne u Microsoft, bo w końcu usługa obejmuje także komputery osobiste. Korzystacie?

Nowe gry, komputery oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Microsoft / Xbox / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment